ضروريات فقه جهـــاد و مقايسه عمل داعــش با قرآن و سنت

ناصر

Active member
تاریخ ثبت‌نام
6/6/14
پسندها
0
بسم الله الرحمن الرحیم
ماست مالی که بر همه مشخص بود.به هر حال ما اهل کوچک کردن بقیه نیستیم.هدف این بود که تفهیم بشه که الحمدلله شد.

سبحان الله.آیا شما واقعا نمی دونید یا خودتونو به ندانم کاری می زنید؟؟؟نظر اسلام در مورد افرادی مثل شما چیه؟؟؟باید بهتون بگم زندیق در دوران قبل از اسلام معنی کافر را داشت و به گروهی گفته میشد که معنویات رو باور نداشت.در دوران پیغمبر به معنی منافق بود همچنان که شیخ الاسلام زندیق رو در مورد منافقان بکار میبره و سپس به صوفیانی گفته میشد که خدا رو فقط بخاطر عشق و محبت به ایشان پرستش میکردند و هدف بهشت نداشتند و در مورد خدا میگفتند خدایا تو را نه بخاطر ترس از جهنم و نه بخاطر عشق به تو بلکه بخاطر خودت پرستش میکنیم.این مخالفت صریح با قرآن هست(و سارعوا الی مغفره من ربکم و جنه عرضها السماوات و الارض اعدت للمتقین).در عصر ما هم به مبتدعان زندیق گفته میشه.بریده بریده حرف نزنید.اسنادش هست.دوره و زمان این حرفها به سر اومده.به هر حال صوفیان زندیق هستن و این نام گوارای وجود مبارکشان که از اسلام بهره ای نبردن.خداوند هدایتشان کند

میگویید علما داعش را خارجی خواندند.من هم همین علما رو به سان یهودیانی میبینم که بعضی از آیات قرآن رو به نفع خودشون است میخوانند و بعضیها رو که قدرت ندارن بر مردم تحمیل کنن و سرپوش میگذارن میبینم.راستی این علما کجا هستن؟؟؟سال هاست که افغانستان و فلسطین تحت تسلط کفار هست.این علمایی که شما میگید کدام مرتد رو کشته اند و چه کسی رو بخاطر ترک نمازش مجازات کرده اند؟؟؟همین علمایی که شما میگید جواز بیمه تجاری رو صادر کرده اند که عین ربا می باشد.

مسلمانی که از طاغوت حمایت و دفاع کند واجب است که کشته شود.مطمئنم حکومتی اسلامی در سرتاسر جهان پیدا نخواهی کرد.پس بیخود در مورد مسلمانی که از طاغوت حمایت میکند حرف نزنید.بارها گفتم معاویه و امام علی هم با هم جنگیدند و مسلمانان زیادی کشته شدند.تفاوت اون مسلمانها با این مسلمانها چیست برای ما روشن کنید خدا اجرتان بدهد ان شاء الله.

اولاً مشبه شدن به مسیح اشکال داره چون خود مسیح که ظهور میکند به پیغمبر مشتبه میشود و این معنی اینو میده که این چیزا با آمدن اسلام پریده و دیگه اعتباری نداره.ثانیاً بنده گفتم صوفیه خودشان را به مسیح مشتبه میکردند و این نشان بر این دارد که صوفیان با هم اختلاط هایی داشته اند.

عمر مختار هر چه که باشد برای خودش بوده.همین الان سایتهایی رو میتونم به شما نشون بدم که از تاریخ عمر مختار چیزهایی میگن که شاید به مزاق خوش نیاید.طرف سخن من عمر مختار نیست و صوفیهای سنوسی از شرکیات و خرافات تا حد زیادی بدور هستند و اصل صوفی های سنوسی بر این پایه گذاری شد که از خرافات بیرون بیان.طرف حساب ما هر کسی هست که خرافات رو باور داشته باشد.حالا اون اگه پدر بنده هم باشد.به هر حال من به عمر مختار احترام ویژه ای قایلم و حرف به زبان من نچسبونید.با این کاراتون فقط میخواید بحث رو دور بزنید و خودتونو از باطلاقی که توش گرفتار شدید دربیارید.
ما بر اسم حکم نمیکنیم.به بعضیا میگن حزب الله اما کو حزب الله سوره مائده و کو این حزب الله ها.به پیغمبر میگفتن مجنون و شما دارید بر صوفی بودن سنوسی ها تاکید میکنید.

ملا عمر سربازی یک جادوگر بود و باید اهل سنت به شدت ایشون رو رد کنه.پاک ماندن اسلام بسیار مهمتر از رد کردن یک نفره حال اگر هم عالم نامیده بشه.

أي الناس أفضلقال مؤمن مجاهد بنفسه وماله في سبيل الله قال ثم من قال ثمرجل معتزل في شعب من الشعاب يعبد ربه عز و جلويدع الناس من شره
از ابوسعید خدری رضی الله عنه روایت است می گوید: مردی گفت: یا رسول الله ! کدام مردم برتر هستند؟ آنحضرت فرمود: مؤمنی که باجان و مالش در راه خدا جهاد می کند. آن مرد گفت: بعد از آن چه کسی؟ آنحضرتفرمود: مردی گوشه نشین در شکافی از شکاف های [کوهستان] پروردگارش عزوجلرا عبادت می کند و از مخاصمه و منازعه مردم دوری میکند.

یک بار دیگه این حدیث رو به شما یاد آور میشوم.

اما منظور از گوشه نشینی چیه؟؟؟شما میفهمید چی میگید؟؟؟عبادت که فقط نماز و روزه و ماندن تو مسجد نیست.عبادت تو نان آوردنه.صوفی ها میگن ما عبادت میکنیم و مردم باید برامون بیارن و بخوریم.یعنی شما مفهوم گوشه نشینی رو نمیدونید؟؟؟در مورد حدیثی هم که آوردید این در مورد زمان فتنه هاست.پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم میفرمایند خیر در جمع است.شما باز هم از احادیث سوء استفاده کردید.از خدا بترسید.

بلعکس من فهمیدم شما چی میگید.ولی شما نفهمیدید من چی میگم.من با اخلاق پاک و پسندیده مشکلی ندارم با این حرفتون مشکل دارم که فکر میکنید که فقط اسلام زمانی قتال رو قتال میدونه که بهش حمله شده باشه.یک نگاه کوتاه به جنگهای رسول الله این حرفو نقض میکنه.نیاز به آوردن حدیث نیست.ولی بدانید که براندازی حکومت طاغوت لازمه مسلمانان هست و امام شافعی میفرماین بر حکومت اسلامی واجب هست که حداقل در ماه یک بار بر کفار حمله کند و مرزهایشان را مورد هجوم قرار دهد.

آواتار و اعتقاد شما به خودتان مربوط میشود و به من ربطی نداره اما موضع گیری شما به من ربط داره که بدونم با کی طرفم و چی باید بگم.

چرا فتوای ابن تیمیه رو نمیارید؟؟؟اگه واقعا سندی وجود داره بفرمایید و رو کنید تا ما هم بفهمیم.جلد 11 یعنی چی؟؟؟سند داری بفرما

بله من بودم مباحث شما رو نقد کردم.نقد با مناظره فرق میکنه.به هر حال از این چیزا بگذریم که ارزش وقت تلف کردن نداره.خیر منظور من از این حدیث نبود.منظور من حدیثی بود که خودتون آوردید

اسناد شما در مورد صلاح الدین ایوبی هیچ چیزی رو ثابت نمیکنه.من پرسیدم و تحقیق کردم و گفتن این چیزا دروغه.به هر حال باز هم تحقیق میکنم.

آره.جبهه الاکراد همونایی که از سوی امریکا سلاح میگیره تا مجاهدان رو بکشه و بشار اسد هم بعضی از پایگاههای خود را در قامشلی دو دستی تحویل اینها داد.اما چرا امریکا به عراق و سوریه لشکر کشی نکرد؟؟؟این یه بحث دیگه س و بیخود افترا نبندید.امریکا با توجه به تجربیاتش میدونه که نمیتونه این حرکتهای جهادی رو خاموش کنه و هر کاری بکنه بیشتر میشن.خود ژنرالهای امریکایی به این چیزها ازعان داشتند و کشورهای اروپایی هم امریکا رو محکوم کردند که حمله نظامی امریکا به عراق باعث تنفر مردم از کفر و روشن شدن اذهان مردم و روی آوردن به جهاد شده.از خدا بترس که داری افترا میبندی.در جنگ اخیر جبهه جهاد اسلامی وابسته به الدوله اسلامی در غزه از جان و مال مردم غزه بیشتر از هر گروه دیگری محافظت نمود.در حالی که موشک پرانی های حماس باعث شد جان و مال مردم غزه تهدید بشه این جبهه جهاد اسلامی بود که مقابل تانک های اسرائیل با زور اسلحه ایستاد.از خدا بابت بهتانی که میکنی بترس.

اما همه این بحثها تمام و من دیگه جواب حرفاتو در مورد این بحث ها نمیدم.
فقط جواب این سوال:طبق چه حکمی دوله اسلامی رو خوارج میدونی؟؟؟من اسنادمو گذاشتم که اینا جزو صفات خوارج محسوب نمیشن.اما جوابی ندیدم.فقط به این سوال پاسخ بدین.منو متهم میکنی بحث رو پیچوندم در حالی که اصل بحث رو خودت جواب ندادی

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
.یک نگاه کوتاه به جنگهای رسول الله این حرفو نقض میکنه.

نگاه کوتاه و سطحی بله نتیجه شما رو میده اما نگاه عمیق و با تفکر خیر نتیجه ی دیگه ای میده

نیاز به آوردن حدیث نیست.ولی بدانید که براندازی حکومت طاغوت لازمه مسلمانان هست و امام شافعی میفرماین بر حکومت اسلامی واجب هست که حداقل در ماه یک بار بر کفار حمله کند و مرزهایشان را مورد هجوم قرار دهد.

اتفاقا نیاز هست که متن عربی حدیث و سندش رو بیان کنید

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
مبارک باشه برادر ناصر
میگم تا بحال داعش بر علیه اسرائیل حتی یک تیر شلیک نکرده
شما که این همه دم از حق و دین میزنید و ما رو محکوم میکنید که بر ضد کفر و اسرائیل نجگیده اید شیرین کاری جدید دوستان بنیاد گرا تون رو تحویل بگیرید

نام واقعی رهبر داعش که خودرا ابوبکر البغدادی نامیده، در اصل ˈسیمون الیوتˈ یا ˈالیوت شیمونˈ Simon Elliot (Elliot Shimon) بوده و از پدر و مادری یهودی زاده شده است.

xzjssihgxj9oim1537q0.jpg

به نوشته این تارنمای آمریکایی، الیوت به خدمت موساد در آمده و دوره های جاسوسی و جنگ های روانی علیه اعراب و جوامع اسلامی را آموزش دیده است.این سایت آمریکایی اضافه کرد، این اطلاعات مبتنی بر اسناد انتشار یافته از سوی ˈادوارد اسنودنˈ پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) است که در آن از تشکیلات داعش نام برده و خاطرنشان شده است؛ رهبر ˈدولت اسلامیˈ با سرویس های مخفی آمریکایی، انگلیسی و اسراییل برای ایجاد سازمانی قادر به جذب تروریست های افراطی از سراسر جهان، همکاری داشته است.به نوشته وترنز تودی، ابوبکر البغدادی با نام مستعار ˈابراهیم بن عواد بن ابراهیم البدریˈ به عنوان یک جاسوس صهیونیست مسوول پیاده سازی سناریوی موساد است.
تارنمای آمریکایی خاطرنشان کرد، طرح موساد، جذب افراد نظامی و غیر نظامی به داعش در کشورهایی است که از آنها به عنوان تهدیدی علیه اسراییل یاد شده است تا با ایجاد آشوب و ویرانی، امکان سلطه اسراییل بر منطقه خاورمیانه و برپایی طرح اسراییل بزرگ را فراهم سازد.

جهت مشاهده منبع اصلی این متن در وبسایت آمریکایی به لینک زیر بروید

http://www.veteranstoday.com/2014/08/04/french-report-isil-leader-mossad/

آخرین ویرایش:

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
بسم الله الرحمن الرحیم
ماست مالی که بر همه مشخص بود.به هر حال ما اهل کوچک کردن بقیه نیستیم.هدف این بود که تفهیم بشه که الحمدلله شد.

سبحان الله.آیا شما واقعا نمی دونید یا خودتونو به ندانم کاری می زنید؟؟؟نظر اسلام در مورد افرادی مثل شما چیه؟؟؟باید بهتون بگم زندیق در دوران قبل از اسلام معنی کافر را داشت و به گروهی گفته میشد که معنویات رو باور نداشت.در دوران پیغمبر به معنی منافق بود همچنان که شیخ الاسلام زندیق رو در مورد منافقان بکار میبره و سپس به صوفیانی گفته میشد که خدا رو فقط بخاطر عشق و محبت به ایشان پرستش میکردند و هدف بهشت نداشتند و در مورد خدا میگفتند خدایا تو را نه بخاطر ترس از جهنم و نه بخاطر عشق به تو بلکه بخاطر خودت پرستش میکنیم.این مخالفت صریح با قرآن هست(و سارعوا الی مغفره من ربکم و جنه عرضها السماوات و الارض اعدت للمتقین).در عصر ما هم به مبتدعان زندیق گفته میشه.بریده بریده حرف نزنید.اسنادش هست.دوره و زمان این حرفها به سر اومده.به هر حال صوفیان زندیق هستن و این نام گوارای وجود مبارکشان که از اسلام بهره ای نبردن.خداوند هدایتشان کند

میگویید علما داعش را خارجی خواندند.من هم همین علما رو به سان یهودیانی میبینم که بعضی از آیات قرآن رو به نفع خودشون است میخوانند و بعضیها رو که قدرت ندارن بر مردم تحمیل کنن و سرپوش میگذارن میبینم.راستی این علما کجا هستن؟؟؟سال هاست که افغانستان و فلسطین تحت تسلط کفار هست.این علمایی که شما میگید کدام مرتد رو کشته اند و چه کسی رو بخاطر ترک نمازش مجازات کرده اند؟؟؟همین علمایی که شما میگید جواز بیمه تجاری رو صادر کرده اند که عین ربا می باشد.

مسلمانی که از طاغوت حمایت و دفاع کند واجب است که کشته شود.مطمئنم حکومتی اسلامی در سرتاسر جهان پیدا نخواهی کرد.پس بیخود در مورد مسلمانی که از طاغوت حمایت میکند حرف نزنید.بارها گفتم معاویه و امام علی هم با هم جنگیدند و مسلمانان زیادی کشته شدند.تفاوت اون مسلمانها با این مسلمانها چیست برای ما روشن کنید خدا اجرتان بدهد ان شاء الله.

اولاً مشبه شدن به مسیح اشکال داره چون خود مسیح که ظهور میکند به پیغمبر مشتبه میشود و این معنی اینو میده که این چیزا با آمدن اسلام پریده و دیگه اعتباری نداره.ثانیاً بنده گفتم صوفیه خودشان را به مسیح مشتبه میکردند و این نشان بر این دارد که صوفیان با هم اختلاط هایی داشته اند.

عمر مختار هر چه که باشد برای خودش بوده.همین الان سایتهایی رو میتونم به شما نشون بدم که از تاریخ عمر مختار چیزهایی میگن که شاید به مزاق خوش نیاید.طرف سخن من عمر مختار نیست و صوفیهای سنوسی از شرکیات و خرافات تا حد زیادی بدور هستند و اصل صوفی های سنوسی بر این پایه گذاری شد که از خرافات بیرون بیان.طرف حساب ما هر کسی هست که خرافات رو باور داشته باشد.حالا اون اگه پدر بنده هم باشد.به هر حال من به عمر مختار احترام ویژه ای قایلم و حرف به زبان من نچسبونید.با این کاراتون فقط میخواید بحث رو دور بزنید و خودتونو از باطلاقی که توش گرفتار شدید دربیارید.
ما بر اسم حکم نمیکنیم.به بعضیا میگن حزب الله اما کو حزب الله سوره مائده و کو این حزب الله ها.به پیغمبر میگفتن مجنون و شما دارید بر صوفی بودن سنوسی ها تاکید میکنید.

ملا عمر سربازی یک جادوگر بود و باید اهل سنت به شدت ایشون رو رد کنه.پاک ماندن اسلام بسیار مهمتر از رد کردن یک نفره حال اگر هم عالم نامیده بشه.

أي الناس أفضلقال مؤمن مجاهد بنفسه وماله في سبيل الله قال ثم من قال ثمرجل معتزل في شعب من الشعاب يعبد ربه عز و جلويدع الناس من شره
از ابوسعید خدری رضی الله عنه روایت است می گوید: مردی گفت: یا رسول الله ! کدام مردم برتر هستند؟ آنحضرت فرمود: مؤمنی که باجان و مالش در راه خدا جهاد می کند. آن مرد گفت: بعد از آن چه کسی؟ آنحضرتفرمود: مردی گوشه نشین در شکافی از شکاف های [کوهستان] پروردگارش عزوجلرا عبادت می کند و از مخاصمه و منازعه مردم دوری میکند.

یک بار دیگه این حدیث رو به شما یاد آور میشوم.

اما منظور از گوشه نشینی چیه؟؟؟شما میفهمید چی میگید؟؟؟عبادت که فقط نماز و روزه و ماندن تو مسجد نیست.عبادت تو نان آوردنه.صوفی ها میگن ما عبادت میکنیم و مردم باید برامون بیارن و بخوریم.یعنی شما مفهوم گوشه نشینی رو نمیدونید؟؟؟در مورد حدیثی هم که آوردید این در مورد زمان فتنه هاست.پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم میفرمایند خیر در جمع است.شما باز هم از احادیث سوء استفاده کردید.از خدا بترسید.

بلعکس من فهمیدم شما چی میگید.ولی شما نفهمیدید من چی میگم.من با اخلاق پاک و پسندیده مشکلی ندارم با این حرفتون مشکل دارم که فکر میکنید که فقط اسلام زمانی قتال رو قتال میدونه که بهش حمله شده باشه.یک نگاه کوتاه به جنگهای رسول الله این حرفو نقض میکنه.نیاز به آوردن حدیث نیست.ولی بدانید که براندازی حکومت طاغوت لازمه مسلمانان هست و امام شافعی میفرماین بر حکومت اسلامی واجب هست که حداقل در ماه یک بار بر کفار حمله کند و مرزهایشان را مورد هجوم قرار دهد.

آواتار و اعتقاد شما به خودتان مربوط میشود و به من ربطی نداره اما موضع گیری شما به من ربط داره که بدونم با کی طرفم و چی باید بگم.

چرا فتوای ابن تیمیه رو نمیارید؟؟؟اگه واقعا سندی وجود داره بفرمایید و رو کنید تا ما هم بفهمیم.جلد 11 یعنی چی؟؟؟سند داری بفرما

بله من بودم مباحث شما رو نقد کردم.نقد با مناظره فرق میکنه.به هر حال از این چیزا بگذریم که ارزش وقت تلف کردن نداره.خیر منظور من از این حدیث نبود.منظور من حدیثی بود که خودتون آوردید

اسناد شما در مورد صلاح الدین ایوبی هیچ چیزی رو ثابت نمیکنه.من پرسیدم و تحقیق کردم و گفتن این چیزا دروغه.به هر حال باز هم تحقیق میکنم.

آره.جبهه الاکراد همونایی که از سوی امریکا سلاح میگیره تا مجاهدان رو بکشه و بشار اسد هم بعضی از پایگاههای خود را در قامشلی دو دستی تحویل اینها داد.اما چرا امریکا به عراق و سوریه لشکر کشی نکرد؟؟؟این یه بحث دیگه س و بیخود افترا نبندید.امریکا با توجه به تجربیاتش میدونه که نمیتونه این حرکتهای جهادی رو خاموش کنه و هر کاری بکنه بیشتر میشن.خود ژنرالهای امریکایی به این چیزها ازعان داشتند و کشورهای اروپایی هم امریکا رو محکوم کردند که حمله نظامی امریکا به عراق باعث تنفر مردم از کفر و روشن شدن اذهان مردم و روی آوردن به جهاد شده.از خدا بترس که داری افترا میبندی.در جنگ اخیر جبهه جهاد اسلامی وابسته به الدوله اسلامی در غزه از جان و مال مردم غزه بیشتر از هر گروه دیگری محافظت نمود.در حالی که موشک پرانی های حماس باعث شد جان و مال مردم غزه تهدید بشه این جبهه جهاد اسلامی بود که مقابل تانک های اسرائیل با زور اسلحه ایستاد.از خدا بابت بهتانی که میکنی بترس.

اما همه این بحثها تمام و من دیگه جواب حرفاتو در مورد این بحث ها نمیدم.
فقط جواب این سوال:طبق چه حکمی دوله اسلامی رو خوارج میدونی؟؟؟من اسنادمو گذاشتم که اینا جزو صفات خوارج محسوب نمیشن.اما جوابی ندیدم.فقط به این سوال پاسخ بدین.منو متهم میکنی بحث رو پیچوندم در حالی که اصل بحث رو خودت جواب ندادی

اولاً معنی زندیق را از کتب لغت نقل کردم اگر مستنداتی دارید رو کنید ... از کی معنی مبتدع شده زندیق ؟؟ بنده دلیلم را از علما نقل کردم ، دلیل شما چیست؟ لفظ زندیق در عصر نبوی مگر استعمال می شده است؟ لفظ زندیق فارسی است که معرب گشته است و به معنی کسی است که به خدا و روز قیامت ایمان ندارد و بلکه دهری گفته می شوند. برای لفظ منافق خود صفت منافق بکار برده می شود و برای مبتدع نیز همین صفت مبتدع بکار رفته نه زندیق ، و تغییر معنای این لفظ با چه دلیلی بوده لطفاً با ادله بیان کنید.

ثانیاً حکم کلی بر این که صوفیان زندیق هستند ، حکمی بسیار خطرناک است چون علمای زیادی از اهل سنت اهل تصوف بودند و قبلاً هم گفتم سیرت سلاطین سلجوقی و زنگی و ایوبی و عثمانی را نمی خوانید مگر این که از اهل تصوف به خیر در آن نیامده باشد.

ثالثاً در مورد عبادات خدا برای ذات الله نه برای بهشت و جهنم ، قبلاً در تاپیکی به این شبهه پاسخ دادم. و در این خصوص شیخ عبدالفتاح قدیش کتابی تألیف نموده که در آن با ادله از کتب سیرت و تراجم این سخن را به بسیاری از ائمه تابعین و تبع تابعین و بعد از آنها نسبت داده است و به توجیه و توضیح علما حول این سخن نکات ارزنده ای را ذکر کرده است.

رابعاً قبلاً در مورد خارجی دانستن داعش نقل قول از ابوالبصیر طرسوسی کردم از سایش اگر وی مانند یهودی است پس این لقب یهودی دادن به شیخ ابوالبصیر طرسوسی را نیز به قاموس لغات و القاب که بر مخالفانتان می چسپانید اضافه کنید.
اگر خدا توفیق بدهد ان شاء الله ، تمام مقالاتی که شیخ ابوالبصیر طرسوسی که در سایت خودش منتشر شده را ترجمه و اینجا قرار میدهم لکن برای اهل انصاف همان کفایت میکند که به سایت وی مراجعه کند تا حقایق برایش روشن گردد.

خامساً جنگ میان معاویه و سیدنا علی رضی الله عنهما از یک فتنه شروع شد و علاوه بر آن در احادیث صحیح خبر از این فتنه و جنگ و حذر از آن اشاره شده بود ولذا در آخر منجر به صلح شد که باز احادیث بر این صلح دلالت میکند که از اخبار پیشبینی شده توسط مولانا رسول الله صلوات الله علیه و سلم است. اصلاً قیاسی که می کنید باطل است چون اولاً این جنگ میان مسلمانان بود و کسی کسی دیگر را تکفیر نمی کرد. ثانیاً کسی کسی دیگر را سرنمی برید و شکنجه و اعمال خلاف اسلامی و حتی سب و دشنام امام علی رضی الله عنه نهی فرمودند.ثالثاً در آخر هم منجر به صلح شد. رابعاً دواعش خارجی و کلاب النار هستند و آنها چنین نبودند و این بارزترین تفاوت است که همانا خوارج عصر درک نمی کنند.

سادساً در مورد مشبه شدن به مسیح ، سخنتان باطل و نشانه ای از جهلتان دارد ... جناب ناصر! مشبه شدن به مسیح ساخته و پرداخته ی خود شما است . تشبیه در صوف پوشیدن اگر باشد - بنابه سخن اولی شما در مورد تصوف - این تشبیه چه ایرادی دارد وقتی که در حدیث صحیح السند وارد شده که انبیاء علیهم السلام لباس صوف می پوشیدند. و اگر در عقائد باشد ، این افترا و کذب بر تصوف سنی است.

سابعاً در مورد شیخ عمرالمختار رحمه الله و طریقه ی سنوسیه نیز ، آنها اهل تصوف بودند ، و صوفی ، و نزد شما صوفیان زندیق هستند، سخن بنده چنین است که اگر صوفیان زندیق هستند و باتوجه به سخن اولتان در مورد تصوف در این تاپیک که گفته بودید آنها حداقل 60 فرقه از 72 فرقه ضاله را تشکیل دادند پس این طریقت سنوسیه نیز یکی از این طریقت ها است که منتسب به تصوف می باشد ، ولذا نتیجه یسخن چنین می شود که این طریقه ی سنوسیه و صوفیانی که در آن سلوک کردن همچون شیخ عمر المختار رحمه الله از فرقه ی ضاله هستند.. این مفهوم سخن شماست و هرکسی آن را بخواند همین تصویر واهی را از سخنان شما برداشت میکند.

ثامناً در مورد عزلت و گوشه نشینی حدیث پرواضح است و دلائل گفته شد قبلاً و بنده هم گفته بودم که عزلت در فتنه و ترس از این که شخص به گناه بیافتد و امثال آن سبب عزلت می شود. اگر خلاف ان را گفتم ثابت کنید ببینم در مورد عزلت بنده چه گفتم؟!! در ضمن این افترا است بر اهل تصوف سنی که عزلت گرفتند و سربار دیگران شدند و خورد و خوراکشان را از دیگران می گیرند. سؤال: آیا اهل صفه در عصر نبوی توانایی کار کردن نداشتند؟ اگر داشتند پس چرا گوشه نشین بودند و سربار دیگران شده بودند ؟- البته این به دیدگاه شما سربار بودن است - اهل صفه فقیر بودند اما آیا واقعاً توانایی کار کردن نداشتند در حالتی که اهل عبادت و زهد زیاد بودند. همانطور که قبلاً گفتم این عزلت موقتی بوده و دائمی نیست.

تاسعاً جنگ های عصر نبوی همگی تحمیلی بودند چرا سخن دشمنان اسلام را می زنید... اگر این طور نبود پس چرا در 13 سال عهد مکی جنگی صورت نگرفت اگر گفته شود به علت ضعف مسلمانان در قوت و تعداد بوده ، می گوییم: پس با چه شیوه ای به تبلیغ اسلام پرداختند ، قطعاض با اخلاق پسندیده و ادله و براهین از آیات و در عهد مدنی نیز با همین شیوه لکن جنگ ها کاملاً تحمیل و میدانی شد ، نمونه ی بارز آن جنگ احزاب یا همان خندق ... یا جنگ بدر، 313 نفر در مقابل شماری زیاد از مشرکان بود ، و شروع کننده هم مشرکان بودند که به طرف مدینه لشکرکشی کردند. سایر مواردی که شروع کننده بودند نیز به علت نقض معاهده و صلح نامه بوده است ، اصلاً فلسه ی صلح نامه در عصر نبوی و حتی خلفاء خود دلیل بر عدم جنگ است. این یعنی هدف دعوت به دین است نه قتال بلکه قتال وسیله است و صراحتاً قرآن تصریح نموده - با این مضمون - که ای محمد صلی الله علیه و سلم تو تنها وظیفه ی تبلیغ را داری ... و آیات در این خصوص بسیار است.

عاشراً روایاتی که فارسی آن را می نویسید را با منبع و سند و متن عربی آن ذکر کنید، در مورد ابن تیمیه رحمه الله نیز باز تأکید میکنم به جلد 11 مجموع الفتاوی مراجعه کنید . شما یک مراجعه ای بکنید یا راست می گویم یا دروغ اگر دروغ گفتم بنده را رسوا کنید ، الحمدلله این کتاب موجود است در اینترنت و حتی مکتبة الشامله ... وی هم ذم و هم مدح اهل تصوف و رجال آن را بیان کرده و به توضیح مصطلحات آنان پرداخته است و تصوف سنی را تصوف حقیقی خوانده است. در مورد سلطان صلاح الدین ایوبی رحمه الله بنده منبع و متن عربی از کتاب های امام ابن اثیر و دکتر علی بن محمد صلابی ذکر کردم و در صحت آن شکی نیست، آن کسی که به شما گفته است دروغ است اولاً دلیلی ارائه نداده ، ثانیاً از روی تعصب ان را رد کرده است مگرنه اگر سیرت این مجاهد را مطالعه می کرد به آن اقرار می نمود. خود کتابهایی که اشاره کردم مطالعه کنید این نیاز به تحقیق آن چنانی ندارد مادامی که این کتابها در اینترنت و مکتبة الشامله موجود است. در مورد غزه و فلسطین هم چیزی که واضح است این است که داعش و گروه های جهادی در غزه هیچ ربطی به هم ندارند، بلکه دشمن همدیگر هستند علی الظاهر. و این شما هستید که افترا و بهتان می بندید نه بنده ... کسی که این تاپیک را مطالعه کند برایش روشن می شود. در مورد سخن آخرتان هم باید بگویم: بنده اسناد خارجی دانستن داعش را از شیخ ابوالبصیر الطرسوسی و امثال وی نقل کردم و بارها متذکر بودم لکن شما متوجه نیستید. کافی است یک جستوجویی در اینترنت بکنید و جمله ی موضع علما از داعش را به زبان عربی بنویسید تا به اسامی این علما و بعضاً ادله ی حکم به خارجی و صفات شرعی مستحقه ی این فرقه ی ضاله پی ببرید.

ناصر

Active member
تاریخ ثبت‌نام
6/6/14
پسندها
0
عکس محافظ سلیم ادریس رو میزارند و بهش میگن ابوبکر بغدادی.سبحان الله این ملت را چه شده است؟؟؟سبحان الله این اسلام به دست چه کسانی افتاده است.گاهی به این حقیقت میرسم که مسلمان حقشه بعضی چیزها به سرش بیاد.
آقای صدیق.این بحثها رو تموم کن و بیا سر اصل مطلب اگه قصد فرار نداری.بهتون عرض نمودم در مورد تصوف تاپیک بزارید که قبول نکردین.منو متهم به پیچوندن بحث کردین.من بحث های انحرافی رو از همین الان قطع میکنم و به هیچ کدومشون پاسخ نمیدم.اولش هم گفتم.فقط یک سوال.دلیل اینکه به الدوله خوارج میگی چیه؟؟؟؟جواب دادی که در خدمتم جواب هم ندادی به معنی دور زدن بحث توسط شماست و من یگه حرفی ندارم.الله بین شما و آنچه به الدوله نسبت میدهید حکم کند ان شاء الله

سامان

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
فقط یک سوال.دلیل اینکه به الدوله خوارج میگی چیه؟؟؟

با اجازه از برادر بزرگوار آقا صدیق

جناب ناصر :

از مهمترین دلایلش تشابه در رفتار وکردار اونها هست

مگر پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) نفرمودند :

من تشبه بقوم فهو منهم

تشابه نه تنها در نوع پوشش وقیافه هست بلکه در نوع افکار واعتقادات هم هست

اگر کمی به تاریخ نگاه کنیم متوجه این تشابه میشویم

آلبانی

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
15/4/13
پسندها
0
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
برادر ناصر گرامی، توی سایت متوجه شدم که شما از گروه داعش طرفداری می فرمایید.
به هر حال قبل از اینکه به سوالی که از برادر صدیق کردین پاسخ بدم، یک نکته ی خیلی مهم رو گوشزد میکنم.
اون هم اینکه ما به این حدیث رسول الله صلی الله علیه وسلم کاملا یقین داریم که می فرمایند:
«قَدْ تَرَكْتُكُمْ عَلَى الْبَيْضَاءِ لَيْلُهَا كَنَهَارِهَا، لَا يَزِيغُ عَنْهَا بَعْدِي إِلَّا هَالِكٌ، مَنْ يَعِشْ مِنْكُمْ فَسَيَرَى اخْتِلَافًا كَثِيرًا، فَعَلَيْكُمْ بِمَا عَرَفْتُمْ مِنْ سُنَّتِي، وَسُنَّةِ الْخُلَفَاءِ الرَّاشِدِينَ الْمَهْدِيِّينَ، عَضُّوا عَلَيْهَا بِالنَّوَاجِذِ، وَعَلَيْكُمْ بِالطَّاعَةِ، وَإِنْ عَبْدًا حَبَشِيًّا، فَإِنَّمَا الْمُؤْمِنُ كَالْجَمَلِ الْأَنِفِ، حَيْثُمَا قِيدَ انْقَادَ» سنن ابن ماجه ج1 ص16 حدیث شماره 43 وفق مکتبة الشاملة.
« شما را بر ملت و حجتی بسیار واضح و آشکار ترک کردم که شبش مانند روزش است. بعد از من کسی غیر از هلاک شونده، از آن منحرف نمی شود. هر کس بعد از من زندگی می کند، اختلافات بسیار زیادی می بیند. پس (در هنگام دیدن و بروز چنین اختلافاتی) بر شماست که آنچه که از سنت من و خلفای راشدینِ بعد از من فهمیدید، عمل کنید و آن (سنتها) را با دندانهای آسیاب خود بگیرید (کنایه از محکم چنگ زدن به سنت). بر شماست شنیدن و اطاعت کردن (از ولی امرتان) و اگر چه (ولی امرتان) برده ای حبشی باشد. زیرا مومن همانند شتری است که مهار در بینی اوست، هر کجا که برده شد می رود».
برادر ناصر، چند لحظه روی این حدیث تمرکز وفکر کنید. پیامبر ما را بر حجت و برهانی واضح و روشن رها کرده ورفته. به قدری واضح و روشن که می فرماید شبش هم مثل روزش روشنه. حال آیا مومن میتونه انکار کنه که پیامبر نعوذ بالله ما رو سر در گم رها کرده؟ مطمئنا نه. پیامبر ما رو بر پیروی از طریق خودش و خلفای راشدین امر کرده. و در آخر هم گفته: مومن در مقابل اوامر شریعت، مثل شتری هست که مهار در دماغش کردن. به طوری که هر کجا شرع بگه میره، نه هر کجا که هوی و هوس بگه. به این قسمت آخری از سخن رسول الله صلی الله علیه وسلم هم خوب دقت کنید برادر. خب حالا با این توصیف میریم سر سوال شما از برادر صدیق:

فقط یک سوال.دلیل اینکه به الدوله خوارج میگی چیه؟؟؟؟

بیایم ببینیم اون راه و روش و برهان روشنی که پیامبر ما رو بر اون ترک کرده، با عملکرد داعش مقایسه کنیم.
پیامبر در وصف خوارج چی گفته:
«يقتلُون أَهْلَ الْإِسْلَامِ وَيَدَعُونَ أَهْلَ الْأَوْثَانِ»
مسلمانان را می کشند و دست از بت پرستان می کشند.
خب به نظر شما همین وصف برای اثبات اینکه اینها خوارج هستند کفایت نمی کنه؟
اینها قبل از عراق، به سوریه رفتند. در سوریه چکار کردند؟ مگه نه همینها بودند که توی دیر الزور مردم عادی رو مثل گوسفند سر بریدند؟ دقیقا همون کاری که خوارجِ اولین، با عبدالله بن خباب بن ارت کردند و سرش رو بریدن و شکم زنِ حاملشو پاره کردن و بچشو بیرون آوردن و کشتن و بعدش زنشو هم کشتن. مگه نه همینها بودند که با حکومت بشار همکاری کردند و مثل سلفِ خودشون که با عبدالله بن سبأ همدست شدند و امیرالمومنین عثمان رضی الله عنه رو کشتن اینها هم با رافضه هم دست شدند و شروع به کشتن مخالفین بشار کردند؟ البته بعد از اینکه اونها رو تکفیر کردند.
مگر نه همینها بودند که توی سوریه، مردها رو اول تکفیر کردند. بعد سر بریدند یا تیربارانشون کردند و بعد زنهاشونو به کنیزی گرفتند و باهاشون هم خوابی کردند و حتی با پسرهای اونها لواط کردند؟
مگر نه همینها بودند که توی سوریه مردانی رو سربریدند در حالیکه اون بدبختها داشتند شهادتین می گفتند؟ توی یوتیوب یه سرچ بکنید براتون میاره که دارن شخصی رو سر می برن که شهادتین بر زبانش جاری هست. الله به ما رحم کنه و شر خوارج رو از سر امت کوتاه کنه.
حالا همینها وارد عراق شدند و دارن همون اعمال رو انجام می دن. مگر کردهای عراق مسلمان نیستند؟ چرا اونها رو می کشن؟ مگه طوائفی که بهشون حمله می کنند و اونها رو تکه تکه می کنن مسلمان نیستند؟
این فقط مشتی نمونه ی خروار از جنایات اینهاست که دقیقا با خوارجِ عهد حضرت عثمان و علی همخوانی دارن نه با عملکرد رسول الله صلی الله علیه وسلم و خلفای ایشون.
الله من و شما رو هدایت کنه.
والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته.

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
برادر ناصر و صدیق،
برای یکبار هم که شده این فایلها را دانلود نموده بخوانید.
این فایل مربوط میشه به بحثی میان یکی از برادران مخالف القاعده و دو تای دیگر موافق آن.
این هر دو فایل را یک زمانی (سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲) آپلود کرده بودم که تا کنون هر کدام 40 بار دانلود شده اند:

http://uploadyar.com/downloadf-446cbd50061-pdf.html

http://uploadyar.com/downloadf-446cbd50062-pdf.html

برای برادران طرفدار "الدولة الإسلامية" خیلی مفید خواهد بود.

با تشکر

مُحِبُّ السَّلَف

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
برادر ناصر و صدیق،
برای یکبار هم که شده این فایلها را دانلود نموده بخوانید.
این فایل مربوط میشه به بحثی میان یکی از برادران مخالف القاعده و دو تای دیگر موافق آن.
این هر دو فایل را یک زمانی (سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲) آپلود کرده بودم که تا کنون هر کدام 40 بار دانلود شده اند:

http://uploadyar.com/downloadf-446cbd50061-pdf.html

http://uploadyar.com/downloadf-446cbd50062-pdf.html

برای برادران طرفدار "الدولة الإسلامية" خیلی مفید خواهد بود.

با تشکر

جزاک الله خیرا برادر مسلم...
درسته که با هم اختلاف نظر داریم. ولی این پستت خاطرات قدیم رو در یادم زنده کرد.
خصوصا بحث بین امین و ابوانس حفظهما الله...
امین الحمدلله الان منهج تکفیر رو کنار گذاشته و بر منهج اهل سنت و جماعت هست...
خداوند بر او منت گذاشته و بهش توفیق داده که در حلقات علمی علمای بزرگی چون شیخ عبدالمحسن العباد شرکت کنه...
این خیلی لذت بخشه که ببینیم کسی که برادر ما بوده و هست، از یک انحراف بزرگ برگشته و راه علما و ائمه ی اهل سنت رو در پیش گرفته...
الله بهت جزای خیر بده برادر...

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
عکس محافظ سلیم ادریس رو میزارند و بهش میگن ابوبکر بغدادی.

برادر ناصر اسناد و مدارک خودتون رو در این باره نشون بدید اگر قانع کننده بود من حرف شما رو قبول میکنم

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
پخبر کشتار دسته*جمعی ۸۵ نفر از اعضای قبیله سنی مذهب ابونمر بازتاب گسترده*ای در جهان یافته . مقامات عراق و رییس قبیله ابونمر در استان الانبار روز شنبه اعلام کردند که نیروهای گروه خلافت اسلامی دست*کم ۸۵ نفر از اعضای این قبیله که مقابل آنها مقاومت کرده* بودند، اعدام کرده*اند.

به گفته مقامات دولتی عراق، نیروهای داعش در روزهای اخیر بیش از ۳۰۰ نفر از اعضای این قبیله را کشته*اند که اکنون این آمار به*طور روزانه افزایش می*یابد.
خبرگزاری رویترز می*نویسد قبیله ابونمر برای هفته*ها در برابر نیروهای داعش مقاومت کرده بود که سرانجام این مقاومت به*خاطر کمبود مهمات، غذا و سوخت هفته گذشته درهم شکست و نیروهای داعش وارد روستای زاویات شدند.

Ghoraba7402

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
27/11/13
پسندها
0
این مبحث تاریخی می ماند!
با نور علم شیخ عزیزمان،صدیق حفظه الله تعالی روشن شده است!ksdubvois

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
مگه برادر صدیق دیگه تشریف نمیارن ؟

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
به آتش کشیدن یک خلبان توسط وحوش داعش

daesh.ir04917489174971941-6-620x348.jpg

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
[h=1]مولانا عبدالحمید: زنده سوزاندن انسان در اسلام حرام است[/h] نویسنده : سنّت آنلاين ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ موضوع : اخبار اهل سنت

در پی زنده سوزاندن خلبان اردنی اسیر شده توسط داعش، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان این اقدام را مغایر با شریعت اسلام دانست.
مولوی عبدالحمید روز چهارشنبه در گفت و گو با صدای آمریکا با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام گفت: «از پیامبر اسلام نقل شده است که کسی نمی*تواند کس دیگری را با آتش آزار دهد مگر خداوند.» او در ادامه گفت که زنده سوزاندن انسان بر اساس شریعت اسلام حرام است.

http://www.sunnatonline.com/%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%A7-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AF.html

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
[h=1]یکی از رهبران سلفی ـ جهادی: داعش را دیکتاتورهای منطقه جهت مقابله با خیزش*های مردمی جعل کرده*اند[/h] نویسنده : سنّت آنلاين ۲۲ آبان ۱۳۹۳ موضوع : اخبار جهان اسلام
ابوقتاده یکی از علما و تئورسین های شناخته شده سلفی جهادی در مصاحبه با الجزیره نت اظهار داشت: - جریان داعش را سازمان های اطلاعاتی دولت های دیکتاتوری منطقه برای مقابله با خیزش های مردمی جعل کرده اند. - داعش پروژه ای شکست خورده و کف روی آب است. - بیشتر داعشی ها از بیماری غلو و تکفیر و انتقامجویی رنج می برند، و نمی دانند پشت سر آنها چه جریان هایی قرار دارند. - هدف آنهایی که پشت سر داعش قرار دارند بدنام کردن نطریه خلافت و نام ابوبکر صدیق است. - بیعت با ابراهیم السامری – که نام ابوبکر را برای او جعل کرده اند – بیعتی باطل و بیهوده است، زیرا بیعت باید بر اساس آزادی و حق انتخاب از طریق «شورای حل و عقد» یا کارشناسان دین و دنیا باشد. - اقدام داعش به کشتن مخالفان جنایتی بزرگ، و حکمشان به تکفیر دیگران نشانه خوارجی بودن آنان است. ابوقتاده (عمر محمود) متولد سال ۱۹۶۰ شهر بیت اللحم در فلسطین اشغالی و یکی از علمای سلفی جهادی است. که سال ۱۹۹۳ میلادی به بریتانیا پناهنده شد و تابستان گذشته به اتهام برنامه ریزی برای اقدامات تروریستی به دولت اردن تحویل داده شد، و پس از آن که توسط دادگاه از آن اتهام تبرئه شد از زندان آزاد گردید. منابع: الجزیره.نت. و القدس العربی.
ترجمه: صفحه رسمی عبدالعزیز سلیمی

http://www.sunnatonline.com/%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C-%D9%80-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA.html

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
دواعش خوارج بی صاحب هستن ، هرکی سر میرسه یه جوری عمل میکنه ، یکی یکی رو سر میبره ، یکی یکی رو آتش میزنه ، یکی یکی رو تجاوز میکنه . فتیله ی داعش هم روبه پایانه بإذن الله تعالی .. فقط این وسط مردم بی گناه دارن قربانی میشن ، بارخدایا! بانیان و مسببان این گروهک های افراطی و خارجی و همچنین هر کسی که به اسم اسلام دست به جنایت میزنه حالا هرکسی باشه را در دنیا و آخرت ذلیل و خوار کن و مکرشان را به خودشان برگردان . اللهم امین

بالا