مسلمان شدن دكتر اوريويا (Dr-Orivia) به خاطر عفت يك زن مسلمان

• نویسنده موضوع ahmad
  • تاریخ شروع

ahmad

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
13/1/13
پسندها
0
untitled.jpg

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) كه متخصص زنان و زايمان است از چگونگي اسلام آوردن خودش مي گويد:

من متخصص زنان و زايمان در يکي از بيمارستان هاي امريکا بودم .. در يکي از روزها يک زن مسلمان براي وضع حمل آمده بود .. نزديک زايمان درد زيادي داشت ... و همان لحظه شيفت کاري من نيز رو به پايان بود ... به او گفتم: من الان مي روم .. و پزشک ديگري براي تو خواهد آمد ... وقتي اين را شنيد شروع به گريه کردن کرد و مي گفت: من پزشک مرد نمي خواهم .. من پزشک مرد نمي خواهم... تو را به خدا مرا رها نکنيد.

تعجب کردم از اين سخنان اش، شوهرش به من گفت: همسرش نمي خواهد مرد بيگانه او را ببيند ... تا الان به غير از محارمش کسي ديگر چهره ي او را نديده است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) مي گويد: خنديدم .. و با تعجب بسيار گفتم ... گمان نمي کنم کسي در امريکا باشد و چهرۀ مرا نديده باشد ..

درخواست اش را قبول کردم و بر بالينش ماندم..

او مي گويد: در روز دوم بعد از وضع حمل بالاي سرش رفتم ... و او را با خبر ساختم که بسياري از زنان در امريکا به خاطر عدم پرهيز از روابط زناشويي بعد از وضع حمل، دچار التهابات داخلي مي شوند .. گفتم: بهتر است حداقل تا 40 روز از روابط زناشويي پرهيز کني..

آن زن مسلمان به من جواب داد در دين ما روابط زناشويي در دوران نفاس که مدت 40 روز است حرام گشته است، و تا پاک شدن کامل زن از نفاس جماع حرام است ... همچنين از نماز و روزه نيز معاف گشته است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) مي گويد: وقتي اين سخنان را شنيدم تعجب کردم ... و با خود گفتم اين دانش پزشکي جديد با کلي مشقت و آزمايش بدان رسيديم .. چگونه اسلام 1400 سال پيش از آن سخن گفته است.

سپس پزشک اطفال که يک زن بود بالاي سر نوزاد آمد و به مادر نوزاد گفت: بهتر است نوزاد بر پهلوي راست خوابانده شود تا ضربان قلب تنظيم شود .. پدر نوزاد جواب داد ما اين کار براي تطبيق سنت پيامبرمان انجام مي دهيم و بر پهلوي راست خواباندن در دين ما مستحب است.

دكتر اوريويا (Dr-Orivia) مي گويد: اينجا بر تعجبم دو چندان افزوده شد .. با خود گفتم: عمرمان را تلف کرديم تا به اين اکتشافات رسيديم حال مسلمانان اينها را در دين شان دارند ... وي مي گويد: براي چند ماهي مرخصي گرفتم ... و به شهر ديگري که مرکز اسلامي بزرگي در آنجا بود رفتم، در اين روزها بيشتر وقتم را با پرسش و سوال از مسلمانان عرب و مسلمانان امريکا سپري کردم ... و بعد از چند ماه اسلام خودم را اعلان نمودم ... و خدا را براي اين نعمت شکر مي گويم .

چه زيبا بود ..عفت و پاکدامني يک زن مسلمان، هدايت را نصيب يک پزشک امريکايي کرد ..

سايت خانواده خوشبخت

BlestFamily .Com

ترانه

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
الله اکبر الله اکبرالله اکبر و لله الحمد کثیرا

عاطفه

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
24/4/13
پسندها
0
الله اکـبــــــــر و لله الحـمــــــــــــــدtryr

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
خون نفاس همانند خون حیض هستش و مواردی که در خون حیض منع شدن در نفاس هم همینطوره بنابه دیدگاه [جمهور] علمای اربعه ... و حتی قول اجماع رو هم نقل کردن ؛
امام شوکانی در نیل الاوطار می نویسد:

وقد وقع الإجماع من العلماء كما في البحر أن النفاس كالحيض في جميع ما يحل ويحرم ويكره ويندب ، وقد أجمعوا أن الحائض لا تصلي

علما اجماع کردند همانطور در "البحر" که نفاس مانند حیض است در تمام آنچه جایز ، حرام ، مکروه و مندوب می باشد و اتفاق نظر کردند که زن حائض نماز نمی خواند.

------
بنابراین آن خواهر مسلمانی که گفته است 40 روز ( حداکثر 40 روز و اقل آن مشخص نیست بنابه قول اختیار)در نفاس ، با شوهر نمیشه ارتباط [جنسی]داشت و نماز و روزه معاف بوده مطابقت داشته با نص کتب فقهی لکن در نماز و روزه ، چه در حالت حیض و چه در حالت نفاس شرع به قضای روزه حکم کرده و تنها نماز را معاف نموده است نه روزه . ممکنه منظور از معاف بودن از نماز و روزه در زمان حیض و نفاس به طور مطلق باشه نه بعد از آن و این به نظر بنده ی حقیر مراد از آن سخن خواهرمان است و از ظاهر پاسخ های این خواهرمان چنین برداشت میشه که ایشون اهل علم بودن در زمینه ی دینی ولذا حرفشونو میشه تأویل و یا توجیه کرد و چرا که نه ، برای توجیه و تأویل به صحیح عمل و سخن فرد مسلمان باید همیشه کوشید . الله اعلم.

امام ابن قدامه نیز قول اجماع رو در حکم نفاس با حیض که یکی هستش رو در کتاب المغنی ذکر کرده است.

وحكم النفساء حكم الحائض في جميع ما يحرم عليها ويسقط عنها لا نعلم في هذا خلافا وكذلك تحريم وطئها وحل مباشرتها والاستمتاع بم دون الفرج منها

المغني - ابن قدامة 1 /392 ؛الناشر : دار الفكر - بيروت الطبعة الأولى ، 1405هــ

آخرین ویرایش:

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
سلام علیکم ورحمة الله

برادر منظور من چیز دیگریست.

آخه این چه حالتیست که در تمام دنیا مردم عام مدت ایام نفاس را در یک کلام و نظر 40 روز پوره می دانند نه کمتر از آن. در کشور من تا حدی می دانم که 99% زنان پس از ولادت تا 40 روز از نماز و روزه معافند (ابتکار خود زنان است).

در یک بررسی خودمانی که داشتم به نظر من 5% از زنان دورهء نفاس شان به 40 روز نمیرسد، چه رسد به 10%.

حتّی این مسئله در مطلب بالا هم اشاره شده که من در نوشتهء قبلی ام سوالیه گذاشتم.

ممنون

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
سلام علیکم ورحمة الله

برادر منظور من چیز دیگریست.

آخه این چه حالتیست که در تمام دنیا مردم عام مدت ایام نفاس را در یک کلام و نظر 40 روز پوره می دانند نه کمتر از آن. در کشور من تا حدی می دانم که 99% زنان پس از ولادت تا 40 روز از نماز و روزه معافند (ابتکار خود زنان است).

در یک بررسی خودمانی که داشتم به نظر من 5% از زنان دورهء نفاس شان به 40 روز نمیرسد، چه رسد به 10%.

حتّی این مسئله در مطلب بالا هم اشاره شده که من در نوشتهء قبلی ام سوالیه گذاشتم.

ممنون

وعلیکم السلام و رحمة الله

قول جمهور علمای اهل سنت بر این است که حداکثر نفاس 40 روز است و زن از نماز خواندن (سایر عبادات) معاف است مگر اینکه قبل از ان پاکی را ببیند و غسل کرده و نماز بخواند ...

مسألة : قال : وأكثر النفاس أربعون يوما
هذا قول أكثر أهل العلم قال أبو عيسى الترمذي : أجمع أهل العلم من أصحاب النبي صلى الله عليه و سلم ومن بعدهم على أن النفساء تدع الصلاة أربعين يوما إلا أن ترى الطهر قبل ذلك فتغتسل وتصلي

المغني - ابن قدامة 1 / 392؛الناشر : دار الفكر - بيروت الطبعة الأولى ، 1405هــ

این آماری که شما فرمودین صحیح نیست چراکه براورد این آمار نیازمند تحقیق بسیار گسترده دارد که صدور
چنین امار دقیقی تقریباً از طاقت بشریت خارج است مگر اینکه سخن شما استقرائی باشه نه استنتاجی . الله اعلم

اون جملات آن خواهرمان هم ممکنه همین قول اکثر مرادش باشه نه قطعیت ...

بالا