سوال در مورد دین اسلام ( برادر صدیق پاسخ بده)

Pesare Aftab

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
وب سایت
www.forum.parood.ir
سلام دوستان عزیز انجمن فائزین!

یک سوالی رو یکی از دوستام ازم پرسید که هنوز درش موندم با اینکه چندین بار از اساتید پاسخش رو خواستار بودم ولی جوابی قانع کننده که منو به اقناع برسونه نشنیدم تا بتونم پاسخ اون دوستم که عرب هست رو بدهم حتی خودم هم به خودم و دینم شک دارم!
من دانشجو حقوقم اونم همدوره و دوست صمیمیم هست!
بحث درمورد دین اسلام بود که دوستم گفت اسلام یعنی قتل و غارت و آدم کشی در پاسخش گفتم اینطور نیست گفت قرآنی که ادعا دارند معجزه ست 80 درصدش قصه و داستان هست و 15 درصدش هم همه ش تهدید که آخر آیاتش درمورد عذاب یا جهنم یا موندگاری ابدی در جهنم هست و .... هست و 5 در صد باقی مونده هم وعده و وعید بهشت برا نیکوکاران و ... هست!

گفتم اینطور نیست گفت تو متون فقه و مگه نخوندی !

خودم هم فکر کردم عقلم حق رو به دوستم داد چون خیلی جاها فرق حقوق غرب و حقوق اسلام رو مقایسه و تطبیق داده بوده نتیچه گیریم این بوده اسلام زور میگه و ارزش آنچنانی برا آدمیان قائل نیست مگر اینکه مسلمان شوند مثلا:

اولا درمورد حق زندگی:

ماده سه اعلامیه حقوق بشرمیگه هر فردی حق زندگی و آزادی و امنیت شخصی دارد
ولی ماده 2 اعلامیه حقوق بشر اسلام بند ج میگه پاسداری از ادامه زندگی بشرت تاهرجائی که خداوند مشیت نماید وظیقه شرعی ست!

دوما درمورد آزادی اندیشه:
حقوق بشر غرب میگه هرکس حق دارد از آزادی قکر و وجدان و مذهب بهره مند شود!

حقوق بشر اسلام میگه اسلام دین فطرت هست و به کار گرفتن هرگونه اکراه نسبت به انسان یا بهره برداری از فقر یا جهل انسان جهت تغییر این دین به دینی دیگر جای نمیباشد

در مورد آزادی اندیشه حقوق بشر غرب میگه انسان آزاد است به وجدان و تفکر و آزادی اندیشه و انتخاب مذهب و دینش ولی اسلام میگه اگر مسلمانی از اسلام به دینی دیگر برود باید کشته شود یعنی ارتداد! ( این مورد رو عقل منم قبول نمیکنه چرا باید کشته بشه؟؟؟)

سوما در مورد برابری:

ماده اول اعلامیه حقوق بشر میگه تمام افراد بشر آزاد به دنیا می آیند و از لحاظ حیثیت و حقوق با هم برابرند!

ولی در اسلام این چنین نیست :
در اسلام مردی زنی را به قتل برساند قصاص نمیشود مگر در صورت پرداخت نصفه دیه چون دیه زن نصف دیه مرد است!
یا مسلمانی کافری را بکشید قصاص نمیشود مگر اینکه کشتن به طور مستمر باشد و چندین کافر را به قتل برساند ولی اگر کافری مسلمانی را بکشید باید قصاص شود و تعدد مهم نیست!

دیه کافر ذمی 800 درهم هست
ولی دیه مسلمان 100 شتر یا 200 گاو یا 1000 گوسفند یا 1000 دینار و یا 10000 درهم است!
800 درهم با 10000 درهم ؟؟ خنده دار نیست؟؟؟ یعنی اونی که دینش اسلام نیست از حقوق انسانی و حق حیات و حق قصاص باید محروم شود؟؟؟؟؟؟

و.......... که تاپیک طولانی شد و بیشتر مجال بیان نیست!!!

خدا ببخشد ولی خیلی گیجم و دهها علامت سوال درمورد دین و مذهبم در کله م میچرخه که چرا اینقد تبعیض باید باشه و چرا ما باید از نظر حقوقی باید برتر از یک فرد کافر باشیم در صورتی که اون فرد غیر مسلمان شاید کارامد تر و عالم تر باشد و بهتر به درد جامعه بخورد تا اینکه یک فرد معتاد مسلمان که این چنین اختلافی درش هست!

آخرین ویرایش:

mahan-geo

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
1
عرض سلام خدمت دوست عزیز

البته فرموده بودید که برادر صدیق جواب بدن و ان شالله از ایشون چواب بگیرید اما خواستم اگر اجازه بدید من هم اشاره کوچکی کنم و نظرم رو بگم .

بسیاری از اظهار نظر ها و متونی که به نام اسلام بیان میشه مثلا اگر دین کسی تغییر کرد باید کشته شود و ........ اصلا ریشه در متن قرآن ندارد به نظرم هرگاه کسی میخواهد از اسلام سخن بگوید باید ادرس ایه ای از قران رو بگه و احادیثی هم که نقل میشه نباید با اصل متن قران تضادی داشته باشه
بسیاری از مردم و فرقه های اسلامی به نظرم نه تنها عقیدشون طبق قران نیست بلکه بعضا ضد قران هست . هر گونه اظهار نظر و نقل قول از اسلام باید به اصلی ترین و موثق ترین سند اسلام یعنی قران رجوع شود نه قرار دادهایی که عده ای به قران نسبت میدن .

نصف بودن دیه و عدم پرداخت دیه کافر یا کم بدن دیه کافر و هر کی دینش رو تغییر بده باید کشته بشه و........ آیا آیاتی در قران هست که اینها را بیان کند ؟ اگر هست بفرمایید تا بدانیم اگر هم نیست که خوب نیست دیگه .

بخشید فضولی شد ان شالله برادر صدیق پاسخ بدن تا من هم چیزایی یاد بگیرم

Pesare Aftab

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
وب سایت
www.forum.parood.ir
درود

این نکاتی که بیان کردم تو کتاب اکثرا با آیه قرآن و حدیث قوانین رو وضع نمودند!
در مورد قصاص مصداق آیه 187 سوره بقره رو مد ملاک قرار داده اند خصوصا اون قسمتی که نوشته والانثی بالانثی یعنی زن با زن ! ( مفهوم مخالفش اینه مرد با زن قصاص نمیشه)×

در مورد دین غیر اسلام و زیان کار و مورد ملامت بودن فرد به آیه 3 سوره آل عمران استناد میکنند!

در مورد محدودیت آزادی بیان و اندیشه و تبلیغ ادیان دیگر به این آیه قرآن استناد میکنند و میگویند پیروان سایر ادیان حق ترویج دین خود را ندارند ( آیه سوره لقمان آیه 6 )

در مورد نابرابری زن و مرد استناد به نهج البلاغه ,تحقیق صبحی صالح ,خطبه 80 میکنند!
که میگوید: ای مردمان بدانید که زنان ایمان ,بهره مندی و عقلشان کاستی دارد اما کاستی ایمانشان به آن دلیل است که در ایام حیض از نماز و روزه محرومند و اما کاستی عقلشان به آن ست که شهادت دو زن با یک مرد برابر است و اما کاستی بهره شان به آن دلیل است که بهره آن ها از ارث نصف مردان است !و.....

خدا ببخشه ولی عقلی و منطقی به نظرتون احمقانه و مضحک بیان نشده؟؟؟؟ خب چه ربطی داره و دلیل ثبوتیت چیه که عقل زن کاستی داره در صورتی که زنان در این دوره هیچ کاستی نسبت به مردان ندارند و شاید در خیلی امور هم پیشرو مردان هستند!
اصلا چرا شهادت دو زن با شهادت یک مرد باید برابر باشه؟؟

یا مصداق سخن علی رضی الله عنه که میگویند عقل زنان در زیبایی آن هاست و زیبایی مردان در عقل آن هاست! ( بحارالانوار جلد 1 صفحه 82 )

یا در مورد ارث طبق آیه 11 سوره نساء میزان ارث دختران نصف پسران است!

یا در مورد جرم تخفیذ که میگویند حد غیر مسلمان قتل است ولی حد مسلمان فقط 70 تازیانه ست! ( عجب ظلمی به نظرم)

اگر کافری به مسلمانی تهمت زنایا لواط بزند 80 تازیانه شلاق میخورد برای اجرای حد!
ولی اگر مسلمانی به کارفری تهمت زنا یا لواط بزند تازیانه نمیورد فقط تعزیر میشود!

در آخر ببخش جناب آقای ماهان من فقط میخوام برام برخی مسائل روشن بشه و چون به آقای صدیق تقریبا شناختی دارم و یقین دارم در مورد دین خیلی چیزا میدونه میخوام اون پاسخ بده تا تاپیک شلوغ نشه و از موضوعش منحرف نشه! منم زیاد حوصله جدل ندارم و نمیخوام جدلی به پا بشه! xcxcxc

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
السلام علیکم و رحمة الله

چون خطاب این تاپیک به بندی حقیر است چشم ان شاء الله خود را به پاسخگویی به سؤالات آن ملزم می کنم با استعانت از الله تعالی ... لکن در این هفته یک شنبه و سه شنبه امتحان دانشگاه دارم ان شاء الله بعد از آن پاسخ می دهم البته ممکن است قسمتهایی را نیز در اثنای این سه روز اخیر پاسخ بدهم در غیر این صورت بعد از امتحاناتم پاسخگو هستم.

راستی بنده ی حقیر هم دانشجوی حقوق هستم ...

Pesare Aftab

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
وب سایت
www.forum.parood.ir
خوشبختم داداش پس خیلی خوبه خودت درمورد حقوق خوب میدونی و پاسخ های مضحکانه برخی از آقایون رو درباره این سوالات هم دیدی در کتب مختلف حقوقا در متون های فقه و حقوق بشر!!!
ولی من هیچوقت قانع نشدم و نمیشم ان شاء الله منو به اقناع برسونید تا دوستمو هم بتونم قانع کنم!!!
نمیدونم گناهه یا تو کفر داخل شدم ولی رک باید بگم خیلی به دین و اسلام شک دارم خصوصا بعد از فهمیدن خیلی مطالب که تصورم این شده اسلام دین زورگوئی ست!

ناصر

Active member
تاریخ ثبت‌نام
6/6/14
پسندها
0
عرض سلام خدمت دوست عزیز

البته فرموده بودید که برادر صدیق جواب بدن و ان شالله از ایشون چواب بگیرید اما خواستم اگر اجازه بدید من هم اشاره کوچکی کنم و نظرم رو بگم .

بسیاری از اظهار نظر ها و متونی که به نام اسلام بیان میشه مثلا اگر دین کسی تغییر کرد باید کشته شود و ........ اصلا ریشه در متن قرآن ندارد به نظرم هرگاه کسی میخواهد از اسلام سخن بگوید باید ادرس ایه ای از قران رو بگه و احادیثی هم که نقل میشه نباید با اصل متن قران تضادی داشته باشه
بسیاری از مردم و فرقه های اسلامی به نظرم نه تنها عقیدشون طبق قران نیست بلکه بعضا ضد قران هست . هر گونه اظهار نظر و نقل قول از اسلام باید به اصلی ترین و موثق ترین سند اسلام یعنی قران رجوع شود نه قرار دادهایی که عده ای به قران نسبت میدن .

نصف بودن دیه و عدم پرداخت دیه کافر یا کم بدن دیه کافر و هر کی دینش رو تغییر بده باید کشته بشه و........ آیا آیاتی در قران هست که اینها را بیان کند ؟ اگر هست بفرمایید تا بدانیم اگر هم نیست که خوب نیست دیگه .

بخشید فضولی شد ان شالله برادر صدیق پاسخ بدن تا من هم چیزایی یاد بگیرم

دوست عزیز مواظب حرفهایی که میزنید باشید.یه لحظه من فکر کردم یه دین جدید ظهور کرده.

آقای پسر آفتاب از آقای صدیق خواستین پاسخ بده.ایشون ان شاء الله پاسخ میده و من دخالت نمیکنم.البته خیلی دوست داشتم در این بحث شرکت داشته باشم.فقط یه چیز.قرن ها انسان بر روی زمین راه رفت اما حدودا سیصد ساله که میدونه زمین یک کره است.این از کوچک بودن دید انسان نشات میگیره.پس مشکل از زمین نبود.
مشکل یا از نوع نگاه شماست یا به قول شما از قرآن.دوست شما به داستان های قرآنی ایراد گرفته در حالی که ما تاریح رو علم میدونیم.کشف کشتی نوح و جنازه فرعون.اخبار قبل و پس از مرگ و ....(تبیاناً لکل شیء)قرآن کتابی است که با آنکه 604 صفحه است بر همه مساءل احاطه داره.حرفی که دوست شما زده اگر دویست سال قبل گفته میشد شاید یه کم حق داشت اما در عصر که دانشمندان میان و قرآن رو نگاه میکنن تا ببینن چی توش هست که در موردش تحقیق کنن بلکه چیز جدیدی کشف کنن این حرفها هیچ ارزشی نداره.البته مهمترین جنبه قرآن انسان سازی است نه کشف علم و دانش و ....
در مورد شبهاتی هم که شما گفتین از چند جنبه میتوان پاسخ داد که آقای صدیق ان شاء الله پاسخ خواهند داد

ما هو القرآن؟؟
تحت این سوال علما پاسخ هایی بسیار مفید داده اند که خودتون برید و تحقیق کنید

آخرین ویرایش:

Pesare Aftab

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
وب سایت
www.forum.parood.ir
سلام

ببخشید ناصر آقا من به این خاطر نوشتم جناب صدیق پاسخ بدهند چون خوش نداشتم کسانی با تعصب پاسخ بدهند !!!
من کاری به داستان و افسانه ها و روایات نوح و سلیمان و فرعون و نمرود و .... ندارم! من واضح مقصودم رو بیان کردم!!!

من مسلمان و افتخار میکنم به مسلمانیم هرچند به دینم آگاهی ندارم ولی بخاطر حسن نیت و اینکه بابا مامانمو خیلی دوست دارم بخاطر اونام شده مثل اکثر مسلمانای دیگه این مسلمانی بهم به ارث رسیده!!

ولی اینو اعتراف میکنم خیلی سوالات بی پاسخ و ساکت داریم که هرچند هزاران پاسخ بهشون داده شده ولی از دیدگاه من اکثر پاسخ ها سفسطه و فرار از جواب اصلی بوده اند!!!
مثل پاسخ الان شما ,من الان پاسخ سوالاتی رو خواستم که مقصود اصلی تاپیکم بود حالا خودتون با چشم باز و دید واقع بینانه نگاه کنید به حاشیه رفتید و با دید تعصبانه پاسخم رو دادین که قرآن اعجاز داره و زمین گرده و به دور خوشید میچرخه و به دور خودش هم میچرخه و ......... اینا واضح هستند و علم کشفشون کرده و درسته قبل از کشفشون تو قرآن اومدند ولی من سوال الانم این نبود!!

xcxcxc

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
السلام علیکم و رحمة الله

ببخشید که تأخیر افتاد ... مطالب روبه تکمیل شدن است حدود 30 صفحه ای شده ان شاء الله تکمیل شد به صورت پی دی اف اینجا لینکش رو میزارم ....

شاید هم بخش حقوقیش رو که نوشتم به یکی از اساتید حقوقم نشون دادم قبلاً باهاشون در مورد این مطالب باهاشون حرف زدم ، که حقاً عالم است - باوجود جوان بودن - و از نخبه های حقوق در کردستان است دانشجوی دکترا هستش ... چندین کتاب حقوقی تألیف کرده است
... استاد آزاد رضائی

آخرین ویرایش:

صدیق

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/1/13
پسندها
1
[FONT=&quot] بسم الله الرحمن الرحیم[/FONT]

[FONT=&quot]الحمدلله والصلاة و السلام علی سیدنا و مولانا محمد و علی آله و صحبه اجمعین ، امّا بعد:[/FONT]
[FONT=&quot]در این مقاله به بررسی و پاسخ به برخی از سؤالات که برادر ارجمند "[/FONT] [FONT=&quot]Pesare Aftab[/FONT][FONT=&quot] " مطرح فرمودند می پردازیم ، گاهی این پاسخ ها طولانی است و گاهی کوتاه ،و سعی شده که با ادله و براهین و از معتبرترین کُتُب اسلامی می باشد از جمله ؛ اولین آنها : قرآن کریم ، دوم : کتابهای حدیثی ، صحیح (بخاری و مسلم ، ابن حبان) و کتابهای سنن (ترمذی ، ابوداود ، ابن ماجه ، بیهقی) و مسانید (امام احمد ، ابویعلی ، بزار ) و مصنف (ابن ابی شیبه ، عبدالرزاق بن همام ) و سوم :کتابهای فقهی ( الأم امام شافعی ، ،المغنی ابن قدامه ،[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]اختلاف العلماء طحاوی و ... ) و بسیاری دیگر از منابع قدیم و معاصر ، موافق المکتبة الشاملة الاصدار 3.47 ، جامع فقه اهل البیت . هرجا لازم بوده متن عربی ذکر و در ذیل آن ترجمه فارسی نیز آمده است... [/FONT]

فایل این مطلب را در لینک های ذیل ، می توانید دانلود کنید.

http://s5.picofile.com/file/8142732726/faezin_l.pdf.html

لینک کمکی

http://uplod.ir/gbupp2vyzgfm/faezin_._l.pdf.htm

Pesare Aftab

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
وب سایت
www.forum.parood.ir
درود
آقای صدیق خسته نباشی واقعا زحمت کشیدین xcxcxc
مفصل این مقاله ای که نوشتین رو میخونم و برخی پاسخ ها که براخودم نا مفهوم باشد و یا ازم سوال بشود را نشانه گذاری خواهم نمود!
لا شک برای دوستم هم ایمیل خواهم نمود !!!

عبدالرحمن

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
12/12/13
پسندها
0
بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله والصلاة و السلام علی سیدنا و مولانا محمد و علی آله و صحبه اجمعین ، امّا بعد:
در این مقاله به بررسی و پاسخ به برخی از سؤالات که برادر ارجمند " Pesare Aftab " مطرح فرمودند می پردازیم ، گاهی این پاسخ ها طولانی است و گاهی کوتاه ،و سعی شده که با ادله و براهین و از معتبرترین کُتُب اسلامی می باشد از جمله ؛ اولین آنها : قرآن کریم ، دوم : کتابهای حدیثی ، صحیح (بخاری و مسلم ، ابن حبان) و کتابهای سنن (ترمذی ، ابوداود ، ابن ماجه ، بیهقی) و مسانید (امام احمد ، ابویعلی ، بزار ) و مصنف (ابن ابی شیبه ، عبدالرزاق بن همام ) و سوم :کتابهای فقهی ( الأم امام شافعی ، ،المغنی ابن قدامه ،اختلاف العلماء طحاوی و ... ) و بسیاری دیگر از منابع قدیم و معاصر ، موافق المکتبة الشاملة الاصدار 3.47 ، جامع فقه اهل البیت . هرجا لازم بوده متن عربی ذکر و در ذیل آن ترجمه فارسی نیز آمده است...

فایل این مطلب را در لینک های ذیل ، می توانید دانلود کنید.

http://s5.picofile.com/file/8142732726/faezin_l.pdf.html

لینک کمکی

http://uplod.ir/gbupp2vyzgfm/faezin_._l.pdf.htm

سلام علیکم و رحمه الله

جزاک الله برادر
واقعا عالی بود من خیلی استفاده بردم

somayeh

New member
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0