گفتگویی با «لحظه»!

matin555

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
29/3/13
پسندها
0
روزی در پیشگاه خداوند متعال نشسته و بر اوقات رفتهٔ عمرم پشیمان گشتم و لحظه*ای از لحظات عمرم را به حضور طلبیدم.

به او گفتم: می*خواهم دوباره بازگردی تا تو را در کارهای خیر غنیمت شمارم.
گفت: زمان هرگز متوقف نمی ماند!
گفتم: ای لحظه! خواهش می*کنم برگرد تا از تو استفاده کنم و کوتاهی*ام را نسبت به تو جبران نمایم.

گفت: چگونه بازگردم، در حالی که با صفحات اعمالت پوشانده شده*ام؟!
گفتم: غیرممکن را ممکن کن و بازگرد، چه لحظاتی را پس از رفتنت تباه ساختم!

گفت: اگر همه چیز در دست من بود بر می*گشتم، اما کسی که تو او را می*خوانی توان زنده شدن دوباره را ندارد. پروندهٔ اعمال گذشته*ات بسته شده و به سوی الله بالا برده شده است.
گفتم: آیا این غیرممکن است که دوباره بسویم برگردی در حالی که داری با من حرف می*زنی؟
گفت: لحظات زندگی یا دوستی صمیمی هستند که به سود دوست*شان گواهی می*دهند یا دشمنی سرسخت که به زیان او شهادت می*دهند و من از لحظاتی هستم که دشمن توست و در روز قیامت علیه تو گواهی خواهد داد… پس چگونه دو دشمن می*توانند یکجا جمع شوند؟!
گفتم: افسوس بر آن لحظات عمر که از دستم رفت!
اما از تو خواهشمندم که نزدم بازگردی تا ‏ اینکه کارهای شایسته* انجام دهم و فرصت*هایی که از دست داده*ام را جبران کنم.
ناگهان «لحظه» ساکت شد…
گفتم: ای لحظه! آیا سخن مرا نمی*شنوی؟! خواهش می*کنم جواب مرا بده.
گفت: ای غافل از نفس خویش، ای تباه کنندهٔ وقت*های خود… آیا نمی*دانی که اکنون برای بازگرداندن «لحظه»، لحظاتی از عمر خودت را بر باد دادی؟ آیا می*خواهی این چند لحظه را هم باز گردانی؟!
اما من چیزی نمیگویم جز: {إِنَّ الْحَسَنَاتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئَاتِ} (بی گمان نیکی*ها، بدی*ها را از میان می**برد) [هود:۱۱۴]
بنابراین بشتاب و عمل صالح انجام بده و کوشا باش و در هر حال تقوای الهی را پیشه کن و بدی را با نیکی همراه کن تا آن را پاک سازد و با مردم با اخلاق نیک برخورد نما.

roshana

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/3/13
پسندها
0
گفت: ای غافل از نفس خویش، ای تباه کنندهٔ وقت*های خود… آیا نمی*دانی که اکنون برای بازگرداندن «لحظه»، لحظاتی از عمر خودت را بر باد دادی؟ آیا می*خواهی این چند لحظه را هم باز گردانی؟!
اما من چیزی نمیگویم جز: {إِنَّ الْحَسَنَاتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئَاتِ} (بی گمان نیکی*ها، بدی*ها را از میان می**برد) [هود:۱۱۴]
بنابراین بشتاب و عمل صالح انجام بده و کوشا باش و در هر حال تقوای الهی را پیشه کن و بدی را با نیکی همراه کن تا آن را پاک سازد و با مردم با اخلاق نیک برخورد نما.

براستی که این چنین است

الان به جای اینکه بشینیم و زانوی غم در بغل بگیریم بهتر است تلاش کنیم گذشته تباه خود را با زیبایی حال و آینده به فراموشی بسپاریم، اشتباهات را جبران و گناهان را پاک کنیم .

چرا که الله بسیار بخشنده و توبه پذیر است

أستغفر الله الذي لا اله الا هو الحي القيوم وأتوب اليه

faezin

مدیریت
Administrator
تاریخ ثبت‌نام
6/1/13
پسندها
1
جزاک کم الله خیر برادر متین yuyuyu
بسیار کوتاه و عبرت آموز

بالا