جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

....کلاسهای چت روم فائزین....

تسنیم

کاربر فعال و مفید
1/1/70
361
3
0

1090626kyumvzegpz.gif

((وَهُوَ الَّذِي جَعَلَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ خِلْفَةً لِّمَنْ أَرَادَ أَن يَذَّكَّرَ أَوْ أَرَادَ شُكُورًا)) ﴿
٦٢


(خدای رحمان کسی است که شب و روز را جایگزین یکدیگر میسازد، برای انسانی که بخواهد به یاد خدا باشد یا بخواهد سپاسگزاری کند. )
الحمدلله رب العالمین، وصل الله وبارک وسلم علی رسوله الأمین محمد وآله وصحبه اجمعین.

خواهران و برادران ایمانی از آن جا که وقت نفیس ترین و گرانبهاترین چیزی است که انسان دارد و این ارزشمندی و گرانبهایی وقت بدان جهت است که (وقت) ظرف هر عملی و هر تلاشی و هر چیزی است که انسان بدست می آورد. بنابراین وقت درواقع چه برای افراد وچه برای جامعه سرمایه حقیقی انسان است قرآن کریم و سنت نبوی از جنبه ها وجهات متعدد و به صورتهای گوناگونی به وقت و زمان توجه وعنایت ویژه ای داشته اند واز آن به عنوان نعمتی بزرگ ازجانب خداوند یاد کرده اند.همانطور خداوند در آیه 62 سوره ی فرقان به آن اشاره فرموده و اهمیت آن را به ما یاداور شده است و
از معاذ بن جبل رضی الله عنه روایت شده است که پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمودند: (( لن تزول قدما عبد یوم القیامه حتی یسأل عن اربع خصال: عن عمره فیما افناه وعن شبابه فیما ابلاه وعن ماله من أین إکسبه وفیما انفقه وعن علمه ماذا عمل به ))
(در روز رستاخیز هرگز گامهای بنده خدا از میدان محاسبه تکان نمی خورد تا اینکه او را از چهار خصلت سؤال کنند: اول این که عمر و اوقات زندگی خود را در چه چیزی فنا کرده است؟ دوم، از جوانیش که در چه راهی آن را به پیری رسانیده است؟ سوم، از مالش که آن را از کجا و از چه راهی بدست آورده است، و در چه راهی و چگونه آن راخرج کرده است؟ و چهارم، از علم و دانشش که با آن چه کار کرده است؟)
امام حسن بصری رحمه الله علیه میفرماید:( هیچ روزی نیست که سپیده دم بدمد و ندای سرندهد و انسان را مخاطب خویش نسازد که: ای فرزند آدم، من مخلوق تازهای هستم و برعمل تو گواهم پس از من توشه ای بیندوز، زیرا چون گذشتم هرگز تا روز رستاخیز برنمی گردم).
اولین وظیفه انسان مسلمان در برابر وقت خویش آن است که آن را حفظ کرده و مراقب و مواظب آن باشد، همان گونه که از مال خود محافظت به عمل می آورد، بلکه باید محافظت از وقت، بیشتر از محافظت از مال باشد و بایستی در استفاده از تمام وقتش حریص بوده وآن را در راه منافع دین و دنیا به کار گیرد وهمچنین آن را در مواردی که به سود وسعادت ملتش و رشد و ترقی روحی و مادی آن باشد، صرف کند و از آن بهره گیرد... و هر نفسی از عُمر، گوهری است که با آن سعادت ابد را صید توان کرد.
به این منظور تصمیم گرفته ایم برای اینکه لحظاتی سرشار از ایمان و یاد الله در کنار هم داشته باشیم کلاسهایی را با یاری و لطف الله مهربان در چت روم برگزار کنیم و به اطلاع می رساند که این کلاسها با سخنرانی برادر گرامیمان صدیق بر گزار خواهد شدو زمان برگزاری کلاسها هرشب ساعت (10 )می باشد ودر هرجلسه حول موضوعی صحبت می شود
و لازم به ذکر است که در هر جلسه موضوع جلسه بعد مشخص خواهد شد ودر این تاپیک نیز به اطلاع شما عزیزان می رسد تا شرکت کنندگان بتوانند تحقیق کرده و در کلاس مشارکت داشته باشند.
و هم چنین چند سوال از سوالهای مسابقه هفتگی از این سخنرانی ها طرح خواهد شد
(اولین جلسه ی این کلاسها امشب راس ساعت(10)مورخ(92/8/19) با موضوع سیرت سیدنا حسین رضی الله عنه می باشد)

قوانین کلاس:
1.دوستان سعی کنند در و قت تعیین شده در کلاس حضور یابند.
2.اگر در اثنای کلاس و در وسط سخنرانی وارد شدید از سلام و احوال پرسی بپرهیزید و به محض وارد شدن، به سخنرانی گوش داده ودر بحث مشارکت نمایید.
3.از ایجاد بحث های انحرافی اکیدا پرهیز شود.
4.از گذاشتن شکلکهای بی مورد در اثنای سخنرانی اکیدا خودداری شود
.
باشد که الله متعال از ما راضی باشد
منتظر نظرات و پیشنهادهای شما هستیم
((وآخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین))

1_1_4wlgje4n.gif


 
آخرین ویرایش:

تسنیم

کاربر فعال و مفید
1/1/70
361
3
0
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

برادران و خواهران خوبم به اطلاع می رساند که جلسه ی دوم کلاسهای چت روم امشب راس ساعت( 10) مورخ( 92/8/20)با ادامه ی موضوع سیرت سیدنا حسین رضی الله عنه برگزار می گردد.

منتطر حضور سبزتان هستیمxcxcxcxcxcxc

دیر نکنید یه وقتyuyuyu

 
آخرین ویرایش:

تسنیم

کاربر فعال و مفید
1/1/70
361
3
0
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دوستان امشب کلاس راس ساعت 10 مورخ 92/8/22برگزار خواهد شد.yuyuyu
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا