جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

ممنوعات دیابت بارداری کدام ها هستند؟

نسیم بانو

New member
31/8/22
1
0
1
سلام دوستان خوبم خوبین
من حدود 3 سال پیش تجربه بارداری داشتم و اون زمان خیلی روی تغذیه ام اهمیت می دادم برای همین خدا رو شکر فرزند سالم و زیبایی به دنیا آوردم. با اینکه به دیابت بارداری مبتلا بودم اما با رعایت نکات مهم تونستم از پس اون روزها بربیام. خوب حالا امروز میخوام چیزهایی که برای دیابت بارداری حذف کردم اینجا براتون بگم:

فست فود
خوب چه باردار باشید چه نباشید بهتره فست فود جزو رژیم غذایی تون نباشه. این هم به نفع خودتونه هم به نفع نی نی تون. توی پختن فست فود از قند و شکر زیادی استفاده میشه. شاید باورتون نشه ولی برای پختن همون نون ساندویچ کلی شکر استفاده میشه. پس حذفش کنید.اگرم دلتون میخواد بخورین خیلی کم بخورین. اما بهتره اینو از رژیم غذایی تون حذف کنید.

غذاهای شیرین
وای وای غذاهای شیرین نگم براتون چقدر آدم دلش غذاهای شیرین میخواد مثل شیرینی کیک. خوب معلومه اینا برای دیابت بارداری خطرناک هستن و نیازی به گفتن نداره که بهتره این غذاها رو هم حذف کنید. چون باید حذفش کنید. نوشابه، بستنی و آبمیوه مصنوعی هم شکر دارند و باید حذف شوند. اگر به این فکر کنید که اینا به جنین آسیب میرسونن حتما میتونید خودتون رو قانع کنید که به خاطر بچه و خودتون هم شده شیرینی رو از رژیم غذایی تون حذف کنید.

غذاهای سرخ کردنی
شما هم عاشق سیب زمینی سرخ کردنی هستید؟ من که عاشقشم ولی چه میشه کرد اینم برای دیابت بارداری خطرناکه و بهتره حذف بشه. حالا همین غذای سرخ کردنی رو از بیرون تهیه کنید خطرش که بیشتره.

غذاهای نشاسته دار
سیب زمینی سفید، برنج سفید، نان سفید و پاستای سفید. اینا همشون واسه دیابت بارداری ضرر دارند و ممنوع هستند. تا می تونید از این غذاها اجتناب کنید و به جاش از غذاهای سالم استفاده کنید، مثلا میتونید به جای برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده کنید. البته هر چیزی رو در حد تعادل مصرف کنید.

خوب اینم از غذاهایی که باید مراقب خوردنشون باشید.
منبع

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا