جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

مسلمان شدن سازندۀ فیلم موهن به پیامبر اسلام

عمر

کاربر فعال و مفید
"ارنود فاندور" از راست‏گرایان افراطی پارلمان هلند و یکی از سازندگان فیلم اهانت *آمیز به پیامبر- صلى الله علیه وسلم-، مسلمان شد.


روزنامه سعودی "عکاظ آن لاین" گزارش داد، این سازندۀ فیلم توهین *آمیز به شخصیت پیامبر- صلى الله علیه وسلم- که خشم شدید مسلمانان سراسر دنیا را به دنبال داشت، پس از پذیرش اسلام، به زیارت حرمین شریفین مشرف شد.

وی از مسجد پیامبر- صلى الله علیه وسلم- زیارت کرد و وقتی به قبر پیامبر رسید اشک*هایش جاری شد.

او درباره مسلمان شدنش این گونه می* گوید: واکنش مسلمانان به ساخت این فیلم موهن درباره پیامبر- صلى الله علیه وسلم- بسیار شدید بود، وقتی این حجم گسترده اعتراضات و انتقادات درباره این فیلم را دیدم، سوالات بسیاری در ذهنم ایجاد شد که چرا مسلمانان به این میزان به دین و پیامبر خود عشق می*ورزند و رمز این عشق چیست؟

برای این*که جواب سوالاتم را بیابم، شروع به تحقیق دربارۀ دین اسلام کردم؛ هر چه پیش می *رفتم متوجه می *شدم که حزب سابقی که عضو آن بودم چه جرم بزرگی مرتکب شده است. هر چه آگاهی* ام نسبت به این دین بیشتر می *شد، علاقه *ام نیز به آن افزایش می *یافت و تصمیم گرفتم خود را به مسلمانان هلند نزدیک کنم تا بیشتر با تعالیم این دین آشنا شوم. در نهایت به این نتیجه رسیدم که این دین حق است و مسلمان شدم.


"فاندور" با زیارت کوه احد، گفت: مطالب بسیاری درباره این مکان و جنگ آن خوانده *ام و بسیار خوشحالم که امروز در این مکان هستم.

فاندور همچنین با امامان جماعت مسجد نبوی؛ "شیخ صلاح البدیر" و "دکتر حذیفی" ملاقات کرده و با آنان گفتگویی دوستانه داشت و از نصایح و توصیه *های آنان بهره برد و پس از آن به نمایشگاه مسجد النبی رفت و در آنجا به توضیحاتی که درباره توسعۀ جدید مسجد النبی ارائه شد، گوش فرا داد.

"ارنود" قرار است که با "شیخ صالح بن عواد مغامسی"، امام جماعت مسجد قباء نیز ملاقات کند و پس از آن* برای ادای مناسک حج،* راهی مکه مکرمه خواهد شد و پس از ادای عمره، قبل از رفتن به هلند، برای ملاقات با برخی شخصیت*‏ها و مسئولین به ریاض خواهد رفت.

وی در سخنانش گفت: وداع با مدینه برایم ناراحت کننده است،* اما خوشحالم که برای ادای حج عمره به مکه می* روم و در زمان نزدیکی دوباره به زیارت این بقاع متبرک و مقدس خواهم آمد.

ساخت فیلم اهانت *آمیز در هلند، با اعتراضات گسترده مسلمانان در سراسر کشورهای عربی و اروپا مواجه شد،* به نحوی که دامنه آن به استرالیا نیز رسید و در این تظاهرات که برخی از آنها به خشونت کشیده شد، هفت تن نیز در سراسر دنیا کشته شدند.

منبع: سنت آنلاین
 

پیوست‌ها

  • 1367169131_arnod.jpg
    1367169131_arnod.jpg
    32.7 کیلوبایت · بازدیدها: 26
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا