فقط یک زن کافی نیست...!

تسنیم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
نوشته‌ها
361
پسندها
0
م.بیگرد هورامی / ترجمه : عزیز صادقی


یکدفعه با گریه و زاری وارد شد،با صدای بلند و لرزان و افکاری آشفته فریاد می زد...

بهش گفتم : آرام و درست حرف بزن ، ببینم چه می گویی، اما فایده ای نداشت ، فریاد می کشید و می گفت: ای نامرد بعد از آن همه عشق و محبت؟!

بعد از آن همه رنج و محنت و سالها در کنار هم بودن ؟

بعد از آنکه بهترین روزهای عمرم و جوانیم را به پای او و بچّه هایش گذاشتم ، بعد از ....بعد از....تو رو خدا می بینی !!!

گفتم: حالا مگه چی شده ، چه اتفاقی افتاده است؟!

گفت: می خواهد زن بگیرد!

بعد از چند ساعت، تلاش برای آرام کردن وی، بهش گفتم: به جای این همه داد و فریاد و ناسزا و شکایت کردن، بهتره از خودت بپرسی ، چه چیزی باعث شده او به فکر ازدواج با یکی دیگه بیافتد؟! بهتره دنبال دلایل این کار بگردی.

هر چند که میدانم او خیلی دوستت دارد و محاله از تو دل بکند، بیگمان او نیازمند زنی مهربان و دلسوز است.

گفت: یعنی باید واقعیت را بپذیرم و با او کنار بیایم؟

گفتم: نه خیر، اما اگر می خواهی برای همیشه پیش او بمانی و او هم فقط شوهر تو باشد و اگر واقعا" دوستش داری و آینده ز ندگیت برایت مهم است ، باید نقش چهار زن را برایش ایفا کنی .

گفت: آخه این چطور ممکن است؟!

گفتم: مرد چهار نوع زن را دوست دارد و می پسندد.اوّل : مادر!

او مادری می خواهد که او را از لطف و مهربانیش بی نصیب نگرداند، لطف و بخششی بدون منت و آزار ! مادری را می خواهد که در برابر خطا و اشتبا هات او... بخشنده و مهربان باشد .

اگر دچار مشکلی شد به همکاری، تشویق ، پشتیبانی و توجه نیاز دارد، مادری را می خواهد که در سختی ها و رنج ها همراه و مونس او باشد و در شادیها یش شریک باشد و هنگام محنت و بی خوابی کنارش بماند، با بودن او در کنارش احساس آرامش و شادی کند و هنگام نبودش نگران و مضطرب باشد.

آری او مادری را می خواهد که بعد از مراسم ازدواج از دست داده است، و می خواهد هر وقت دلش برایش تنگ شد او کنارش باشد.

پس تو با عشق و محبت و دلسوزی صادقانه ات باید جای خالی مادرش را پر کنی!دوّم : معشوق!

او معشوق شیدای می خواهد ، که با تمام وجود قلب او را از عشق و محبت لبریز کرده و شیفته خود کند ... . زنی را می خواهد خوش ذوق و سلیقه و مهربان و دلربا.... که بتواند با عشق و اشتیاق در کنارش بماند .سوّم: دوست!

او دوست و مونسی میخواهد که سفره دلش را پیش او باز بکند، که اسرارش را به او بگوید و در امورش با او مشورت و رایزنی کند ، آری دوست و همراهی میخواهد که اسرارش را حفظ کند و کم و کاستی ها و عیوبش را بپوشاند ، نه زنی که رازها و اسرارش را بر ملا کند و عیب و نقص هایش را پیش اقوام ، دوست و همسایه فاش کند.

او به عقل و معرفت و مشا وره های تو نیازمند است، نه زبان درازی و پر حر فی آن هم در مورد چیز هایی که به او هیچ ربطی ندارد .

پس هرگاه با تو صحبت می کند ، با دل و جان و خوب به حرفهایش گوش بده.

اگر در حرف زدن زیاده روی کنی و زبان شکایت و گله ات همیشه باز باشد ، او هم ناچارا" سکوت اختیار کرده و یا منزل را ترک می کند تا وقتش را با دوستان و رفقایش صرف کند که حرف هایش را کامل می شنوند و او را درک می کنند و می فهمند.چهارم: وظیفه شناس و فهیم:

دلش می خواهد آشپزی بکنی و با دست های خودت برایش غذا آماده بکنی، هر چند که غذای بیرون یا خدمتکار داشته باشید ، دوست دارد نیاز ها و خواسته هایش را خودت برآو رده کنی و جای دستت در خانه پیدا با شد ، با اهمیت دادن و توجه به ظاهر خودت و پاک و تمیزی بچه ها خوشحال و شادمان می شود .

به این ترتیب اگر می خواهی فقط مال تو باشد و زندگیت شاد و آرام و ماندگار شود باید چهار زن شوی در یک زن و اینگونه صاحب قلب و عقل و جان او می گردی.قابل توجه خانم های محترم:

هرگاه در همسرت احساس بی اهمیتی و کم توجهی نمودی ، به خودت بنگر و زندگیت را بررسی کن تا علل دلسردی و آشفتگی روابطتان را پیدا کنی، بعد از یافتن و فهمیدن علت مشکل به فکر راه چاره باش و دوباره پیوندت را با همسرت محکم و استوار گردان.

احساس ناراحتی و دلتنگی ، بدون بررسی و حل مشکل ، آشیانه کوچک خانه شما را تبدیل به جهنمی دنیایی می کند ، اگر می خواهید از بهشت آخرت بی نصیب نباشید خانه خود را تبدیل به بهشتی دنیایی بکنید.

به امید خوشبختی و سعادت جاودانه برای همه ی خانواده ها... .

-----------------------------------------------------------------

منبع: مجله النجاح الیمنیه

م.بیگرد هورامی

ترجمه : عزیز صادقی

تهیه و تنظیم برای نوگرا : فاطمه صادقی
 
بالا