طرفدار حق باشیم

طلحه محمدی

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله وحده الصلاة والسلام علي من لانبي بعدة ولارسولً بعدة وكتابٍ بعد كتابِ الله و لا دينً بعد دينهِ ولا شريعةَ بعد شريعةٍ و لا امةَ بعد امةٍ امام الاولين و والاخرين ارسل الله بالحق الي الناس بشيراً و نذيراً .امّا بعد : انْفِرُوا خِفَافًا وَثِقَالًا وَجَاهِدُوا بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنْفُسِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ).و ايضاً قال رسول الله ( ص ) الجهاد ما فی الی یوم القیامة و ايضاً قال تعالي في شآن حبيبه نبيه مخبراً و امراً . إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا . خداوند در قرآن می فرماید: به سوی جهاد حرکت کنید، سبکبار یا سنگین بار، ( جوان یا پیر، مجرّد یا متأهلّ، غنی یا فقیر،) و با مال و جان در راه خدا جهاد کنید.از هجرت پیامبر ( ص ) و بنای اولیّن حکومت اسلامی 1424 سال می گذرد. سراسر جهان فساد و تباهی فرا گرفته، نهرهای خون از شریان مسلمانان جاری است، خانه های مسلمین تبدیل به قبرستان شده. زنان مسلمانان، بوسلیه سربازان صلیبی مورد اذیّت و آزار جنسی قرار می گیرند. جوانان مسلمانان در زندان ها و سیاه چاله ها در سرزمین اسلامی به زنجیر کشیده شده اند. امّت محمد ( ص ) پریشان می باشند. دستها به سوی آسمان بلند است . ناله کودکان بی پدر و مادر گریه می کنند ! کودکی در مقابل مادرش می کشند. در مقابل شوهر سربازان صلیبی به همسر وی تجاوز می نمایند ، خانه ها را خراب می کنند، شکم زن مسلمان حامله در مقابل دروبین فیلم برداری می کنند .زن حامله مسلمان را عریان نموده و به تماشای وضع حمل وی می نشینند . چند هزار مسلمانان را زنده در آتش می سوزانند. فقط در بوسنی ، در حدود 2 سال بیش از 52000 دختر مسلمان ، تجاوز می نموده و بر بدنشان علامت صلیب حک می نمایند.از فروریختن بمب های 15 تنی اجتناب نمی کنند. اسیران مسلمانان همانند حیوانات در قفس نگهداری میشوند. دیروز بوسنی، عراق، چچن، امروز سوریه، افغانستان، میانمار و فلسطین و فردا عربستان، مصر و الجزایر ، مورد اشتغال می کردند. چه جهاد نیست. حرف های جهاد نزنید که زندانی می شوی. جهاد نکنید که زندانی می شوی. تبلیغ جهاد نکنید که زندانی می شوی. نشرات جهاد نکنید که زندانی می شوی. که بالاخره بگویند که مسلمانی نکنید در این حالت مردم آمده اند حاضر اند مسلمانی را ترکنند. فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: «لَغَدْوَةٌ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَوْ رَوْحَةٌ خَيْرٌ مِنَ الدُّنْيَا وَمَا فِيهَا» پیامبر فرمودند: حرکت روزانه و شبانه در راه خدا،از دنیا و هر آن چه در آن است بهتر است.» نویسنده : عبدالله عزام ( رحمه الله تعالی عليه)xcxcxc

آخرین ویرایش:

آلبانی

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
15/4/13
پسندها
0
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
الحمدلله وحده. والصلاة والسلام علی من لا نبی بعده.
جزاکم الله خیرا برادر عزیز، طلحه محمدی.
متن شما نشان دهنده ی دلسوزی شما برای امت مسلمان و ناراحتی برای وضع موجودِ مسلمین است.
الله به شما برکت دهد و حرص شما را بر دعوت امت مسلمان زیاد بگرداند.
اما برادر عزیز، در این متن، علاوه بر اغلاط املایی و ویرایشی، یک غلط منهجی بزرگ وجود دارد.
آن هم این است که شما راه حل وضعیت بغرنج فعلی مسلمین را در جهاد در میادین جنگی می دانید که در آن هیچ پیروزی ای برای مسلمین نیست.
چون مسلمین عُدّه و عِدّه کافی ندارند.
جهاد در اسلام شروطی دارد که آن شروط برای ما الان وجود ندارد.
جهاد در اسلام یک اصل نیست بلکه یک وسیله است نه یک هدف.
چرا بنده این سخنان را می گم؟
چونکه با سیرت رسول الله صلی الله علیه وسلم و سلف امت مغایرت دارد.
در زمانی که مسلمین در ضعف هستند، آن هم چنین ضعف بزرگی، بزرگترین و کار آمدترین راه حل، بازگشت به قرآن و سنت است آنگونه که اصحاب رسول الله صلی الله علیه وسلم فهمیده اند.
بقول امام آلبانی رحمة الله علیه، الان ما نیاز به تصفیه و تربیت داریم. تصفیه اسلام از شاخ و برگهایی که به آن اضافه شده و آن را همانطور که رسول الله صلی الله علیه وسلم آورده است فهمید و سپس مردم را بر اساس چنین اسلامی تربیت کرد. آن هنگام است که نصرت خداوند شامل مسلمین میشود و مسلمین میتوانند در مقابل دشمن ایستاده و فتحی که خداوند وعده اش را داده است نصیب مسلمین خواهد کرد.
الله به همه ما فهم صحیح دینش را عطا فرماید و ما را عامل به آن قرار دهد و بر آن بمیراند.

عبدالرحمن

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
12/12/13
پسندها
0
کلام کسی که علمش با عملش مساوی بوده واقعا تاثیرگذار است و شهید باذن الله شیخ عبدالله عزام از آن جمله افراد است ان شاء الله

اگر ایشان و مجاهدان زیرنظرشون نبودند ممکن بود اکنون بجای مناره های مساجد در افغانستان پرچم سرخ کمونیست های کافر خودنمایی کند به راستی بزرگ مرد میادین جهاد بودند ماموستا کریکار عالم بزرگ کورد از جمله مجاهدان همراه ایشان بودند ایشون در مصاحبه با یکی از شبکه های رادیویی کورد زبان در مورد شیخ عبدالله عزام و خاطرات ایشان از زمان همراهی با آن بزرگ مرد سخنان حیرت آوری از شخصیت شیخ می گویند این هم لینک نوار صوتی مصاحبه رادیو با ایشان در مورد شیخ عبدالله عزام به زبان کوردی

قسمت اول

قسمت دوم
9knpxhdb4fme.jpg

آخرین ویرایش:

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
السلام علیکم ورحمة الله

برادر آلبانی، عبد الله عزام رحمه الله این سخنان را در زمان جهاد افغانستان در پاکستان گفته است. حالت آن زمان با این وقت کاملاً فرق دارد.

99 درصد کتابهای فعلی عزام شهید رحمه الله از نوارها پیاده شده اند، حتی تفسیری نزد من است زیر عنوان "در سایه ی سورهء توبه" که از نوار پیاده شده.
در پشاور به دانشجویان درس قرآن می گفتند، و بعدها دفتر خدمات اینها را پیاده کرده تکثیر نمودند.

منم به همین نظرم که با زبونی و ضعفی که مسلمانان فعلاً دارند به آموزش و آمادگی روحی نیاز است. نه کارزار مسلحانه.

آخرین ویرایش:

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
سلام علیکم ورحمة الله
برادر عبد الرحمن، همین لحظه یک قسمت نوار صوتی را دانلود نموده گوشیدم، که هیچ چیزی نفهمیدم.
اگر امکانش هست، خلاصهء سخنان عزام شهید را برای ما بازگو فرمایید.

با تشکر

عبدالرحمن

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
12/12/13
پسندها
0
وعلیکم السلام ورحمه الله برادر مسلم
راستش برادر مسلم من خودم خیلی وقت پیش این مصاحبه رو گوش دادم و خوب یادم نیست ولی چیزی که خیلی برام جالب بود وهیچ وقت یادم نمیره دلسوزی شیخ عبدالله عزام برای مومنین کل جهان بود و همیشه از همه ی نقاط اسلام و مشکلاتشان خبر داشتن و ماموستا کریکار خاطره ای از ایشون تعریف میکرد که شیخ از ماموستا درخواست کرده که سر یه فرصت احوالات کردستان را برایشان شرح دهند و ایشان را از مشکلات مسلمانان کردستان باخبر کنند ایشون میگفتن وقتی شیخ ازشون خواستن که ایشان به نزدشان بروند شیخ بخاطر فعالیت زیاد و کم خوابیشان خیلی خسته بودند تا حدی که چندین بار وسط سخنان ماموستا کریکار خوابشون میبرد و ماموستا میگفت من چند بار بهشون گفتم که بهتره شما استراحت کنید و من وقت دیگری برایتان اوضاع کردستان رو میگم اما شیخ می گفت نه اشکال نداره همین حالا ادامه بده بعدا وقت نیست

1346970055367.png

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
سلام علیکم ورحمة الله

ممنون برادر از لینک تان، همین سه روز پیش مطلب لینک تان را خوانده بودم و شمام مطلبی را که از جایی در انجمن خودمان نقل کرده ام را بخوانید، یاد تان نرود تا آخر بخوانید:

چه کسي دستاوردهاي جهاد افغانستان را برباد داد؟

برادر عبد الرحمن، ماموستا کریکار نظر عزام شهید را در مورد مسعود چه می گفتند؟

مجموعهء بزرگی از کتابهای شهید عزام را با خودد داشتم، متأسفانه در زمان حکومت طالبان تعداد زیادی آن را از دست دادم.

آخرین ویرایش:
بالا