جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

سیستم گرمایشی از کف

radmanmehr

New member
16/7/19
12
0
0
radmandigital.com
سیستم گرمایشی از کف
در سیستم گرمایشی از کف همانطور که از اسمش مشخصه انتقال گرما بصورت تابشی صورت می گیرد. و نسبت به سیستمهای دیگر در اتلاف انرژی و هزینه های اضافی جلوگیری می کند. امروزه استفاده از سیستم های گرمایشی بسیار متداول شده است زیرا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه باعث تابش یکسان گرما در مکان میشود . همچنین سیستم های گرمایشی قدیمی مشکلاتی از قبیل سیاه شدن دیوار ها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و … را دارند که سیستم گرمایشی از کف فاقد این مشکلات میباشد. این مدل گرم کردن از قدیم هم طرفدار داشته است بطور مثال در میان رومیان باستان این روش متداول بوده است. انها زیر مکان مورد نظر را کانال کشی میکردندن و از طریق این کانال ها هوای گرم را عبور می دادند.
انواع سیستم گرمایش از کف
روش گرمایش با هوای گرم
گرمایش با جریان الکتریسیته روش
گرمایش با آب گرم روش
میدانیم که هوا نمی تواند گرمای موجود در خود را نگه دارد از این رو روش های گرمایشی در ساختمان های مسکونی مقرون به صرفه نیست .و روش گرمایش با الکتریسیته هم پر هزینه است. در نهایت بهترین روش، روش گرمایش با اب گرم استکه امروزه بسیار متداول است.
در واقع راحت ترین و بی خطر ترین روش، روش گرمایش از کف است. اب گرم موجود در لوله ها های کف بین ۳۰ تا۶۰ درجه سانتی گراد متغیر است که اید درجه نسبت به سایر روش ها و سیستم ها بسیار کم هزینه تر است و انرژی را کمتر هدر میدهد.
طریقه ی کار سیستم گرمایش از کف اینگونه است که ابتدا گرما کف سالن را گرم می کند و کمترین درجه هوا به طرف بالا و سقف می رود. این خود یک مزیت خوب به حساب می اید. با سیستم گرمایشی از کف ساکنین احساس راحتی بیشتری می کنند و کمتر مشکلاتی که باعث اسیب به ساختمان می شود را دارند. روش کار این سیستم های گرمایشی در کف اینگونه است که همزمان همه جای ساختمان گرم می شود ولی شما هیچ گونه هوای گرمی را تنفس نمیکنید در نتیجه حسی از ارامش شما را فرا می گیرد.
امروزه در نصب این سیستم های گرمایشی از لوله های پلیمری با جنس پلی اتیلن مشبک شده استفاده می کنندکه نصب ان ها بسیار اسان میباشد. از ان جایی که مشبک هستند نسبت به لوله های پلی بوتلین مزیت بهتری دارند.
باید در نظر داشت که امروزه به خاطر استفاده بی رویه انسان از منابع انرژی، ما دچار کاهش انرژی هستیم. از این رو باید در مصرف انرژی نهایت صرفه جویی را داشته باشیم. پس باید کاربرد سیستم های گرمایشی از کف را در صرفه جویی از انرژی در نظر گرفت.
فواید استفاده از سیستم گرمایش کفی
ایجاد ارامش در ساکنین : بخاطر پخش یکنواخت و ثابت گرما در ساختمان این احساس دلپذیر را در ساکنین فراهم میکند و چون ساکنین گرمایی را استنشاق نمیکنند از این رو این مزیت مورد توجه قرار میگیرد. به این ترتیب گرما به آرامی از طریق کف سالن به سقف منتشر می شود، و لازم به ذکر است که گرم شدن پا و خنک بودن سر، در سلامتی ساکنین تاثیر بسزایی دارد.
ایجاد ثبات در حرارت : در سیستم های گرمایشی از کف ، پخش شدن گرما و حرارت مدتی طول می کشد اما بعد از اینکه کف کاملا گرم شد، این حرارت بطور ثابت در ساختمان باقی می ماند و در زمستان میتواند بسیار مطلوب باشد.
سبک بودن وزر ساختمان ها و ارتفاع بالای اتاق ها: به علت وجود لوله های گرمایشی، ضخامت پوششه بسیار کاهش می یابد. بنابر این وزن ساختمان را کم می کند و ارتفاع سقف را افزایش می دهد.
کاهش مصرف سوخت : استفاده از سیستم های گرمایشی از کف به خاطر استفاده از درجه حرارت کمتر نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر، باعث کاهش اتلاف انرژی و سوخت می شود و در نتیجه هزینه ها کمتر می گردد.
تنوع در چیدن دکوراسین منزل : از ان جایی که سیستم های گرمایشی در کف قرار داده شده اند در نتیجه فضای بیشتری در منزل وجود خواهد داشت.
باعث تازه شدن هوا می شود : باعث می شوند که هوای داخل سالن همیشه تازه باشد و هیج وقت خشک نشود.
تمیز ماندن دیوار های خانه : برخلاف سیستم های گرمایشی قدیمی که باعٍ سیاه شدن دیوار ها، سقف ها و اثاثیه خانه میشوند، این سیستم های گرمایشی از کف چون لوله ها در کف سالن کار گذاشته می شود، از کف هیچ گونه الودگی در فضای خانه بوجود نمی اورد.
کلینیک تاسیساتی دماپویان نماینده رسمی مجموعه خدمات ویژه شهروندی خوش ۱۹۳ دارای کادر مجرب و متخصص افتخار دارد کلیه خدمات خود را بهترین کیفیت به همشهریان عزیز اصفهان ارائه نماید. هدف این مجموعه ایجاد ارتباط مطمئن و رضایت مندی مشتریان محترم می باشد. دماپویان همواره بر کار اصولی و خدمات حرفه ای در زمینه تاسیسات ساختمانی و سیستم های گرمایش ، سرمایشی و تهویه مطبوع و تعمیرات تخصصی اصرار داشته و مفتخر به انجام وظیفه در موارد مذکور می باشد. تیم حرفه ای دماپویان سال هاست که در زمینه تعمیر پکیج اصفهان ، عیب یابی و سرویس پکیج در اصفهان، تعمیر کولر گازی در اصفهان و تعمیر آبگرمکن در اصفهان توسط افراد متخصص فعالیت می نماید و با کسب تجربه و مهارت بالا در کمترین زمان ممکن به تعمیرات پکیج شما با مناسب ترین هزینه خواهد پرداخت.

منبع: http://damapoyan.com/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا