جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

دستگاه غذا ساز چیست؟

allscale

New member
29/1/22
2
0
1
allscale.co
دستگاه غذا ساز از جمله تجهیزاتی است که در هر آشپزخانه ای کاربرد دارد چرا که در سرعت بخشی برای تهیه و پخت غذا نقش بسزایی دارد و باید در نظر داشت که این دستگاه به وسیله برق شهری انرژی لازمه خود را تامین می کند، برق مصرفی کاتر میکسر تک فاز می باشد و صرفه جویی بالایی در مصرف برق دارد. این دستگاه را با نام های مختلفی در بازار فروش می شناسند، با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با دستگاه غذا ساز در اختیار شما قرار دهیم.

غذاساز، کاتر میکسر و یا چند کاره عناوینی هستند که در بازار برای خرید و فروش نسبت به این محصول بکار می برند. با استفاده از خرید دستگاه غذاساز شما می توانید شاهد نظم در خرد کردن، له کردن، مخلوط کردن و … باشد که این خود به تنهایی بزرگترین کمک در آشپزی می باشد. در آشپزی اگر مواد به طور یک دست خرد یا ریز نشده باشد ممکن است مقداری از آن بسوزد و مقداری دیگر آن نیم پز بماند پس این نیز یکی دیگر از پوئن های مثبت استفاده از غذاساز می باشد. کاتر میکسر نیز همانند سایر دستگاه ها دارای ابعاد و ظرفیت های مختلفی می باشد که این ها همگی به نیاز شما مشتری عزیز مرتبط می باشد.

در واقع با توجه به نام این محصول می توانید به عنوان یک دستیار آشپز حرفه ای به آن اعتماد کنید. در واقع غذاساز دارای دو مدل می باشد که در بازار وجود دارد، این مدل ها غذاساز خانگی و کاتر میکسر صنعتی به حساب می آید، لازم به ذکر است این دو نوع در کاربری و کارایی متفاوت می باشند که مهم ترین تفاوت آن را می توان به موتور، ظرفیت مخزن و بازدهی اشاره کرد.

cutter-mixer-600x600.jpg


ویژگی دستگاه غذاساز​

غذاساز صنعتی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد به همین دلیل باید از ظرفیت و قدرت موتور بالا برخوردار باشد چرا که باید بازدهی بالایی داشته باشد تا جوابگوی نیاز شما باشد. با خرید کاتر میکسر می توانید از قابلیت های همچون : رنده کردن، خرد کردن، مخلوط کردن، آبمیوه‌ گرفتن، آسیاب کردن و آب مرکبات گیر، ریز کردن، پوره کردن، خمیر کردن مواد جامد و نیمه جامد و یخ زده بهرمند شوید و با وجود این امکانات می توانید لیستی از غذاهای لذیذ را داشته باشید و منوی غذای خود را پر آب و تاب کرده و تنوع غذایی بالایی در آن به وجود آورید.

از جمله این غذاهای لذیذی که می توانید با خرید غذاساز تهیه و آماده کنید شامل فلافل، کالباس، سوسیس، کوکو، کتلت، سوپ، انوع سالادهای، انواع ترشی های لذیذ، تارت میوه و … می باشد.

ویژگی ها و قابلیت های مهم یک دستگاه چند کاره از جمله: قدرت موتور، سرعت گردش تیغه و جنس تیغیه می باشد از طرفی دیگر باید دقت داشته باشید که تیغه دارای مقاومت بالایی است و تیزی بالای دارد تا به هر درخواستی که بهش می دهید پاسخگو باشد. لازم به ذکر است که از این دستگاه می توانید به عنوان میکسر گوشت استفاده نمایید. به دلیل اینکه این دستگاه ارتباط مستقیمی با مواد خوراکی و غذایی دارد باید از بهداشت و قابلیت شستشو آن بهره مند شد چرا که جنس آن از استیل ضد زنگ می باشد و اکثر آنها دارای میکرو سویچ ایمنی می باشند.

از بابت آب بندی شافت نگرانی به خود راه ندهید چرا که کاملا به صورت استاندارد انجام می شود و مانع نشتی مایعات به درون موتور دستگاه می باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره کرده ایم ظرفیت در این دستگاه اصل تفاوت های آن ها می باشد و این ظرفیت از 5 لیتر به بالا شروع می شود که طبق نیاز و بازدهی مورد نظر متقاضیان دسته بندی شده اند و طراحی عمومی این محصولات به شکل رو میزی می باشد که دارای مخزن برای میکس و … مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر بهترین این محصولات را می توان غذاساز الکتروکار، غذاساز امگا و غذا ساز محبی معرفی کرد.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا