^^&^^** حدیث روز ^^&^^**

hoda

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
2/9/13
پسندها
0
آتش جهنم حرام است بر چشمی که بخاطر ترس وبیم از خدا گریه کند.

وآتش جهنم حرام است بر چشمی که درراه خدای تعالی بیدار گردد.

وآتش جهنم حرام است بر چشمی که از محارم خدادوری گیرد.

ویا چشمی که نقصان ومعلول گردد درراه خدا .

وخلاصه هرکاری که بانیت خالص وبخاطر خدا ی تعالی انجام شود.

بطور یقین پاداش آن راهم در دنیا وهم در عقبی خواهد دید

طبرانی-حاکم

kamali

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/2/13
پسندها
0
عايشه رضي الله‏ عنها مي‏گويد: رسول الله -صلی الله علیه و سلم- فرمود: «به مردگان، ناسزا نگوييد. زيرا آنان به نتيجه اعمالشان، رسيده*اند».

kamali

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/2/13
پسندها
0
از ابودرداء -رضی الله عنه- روایت است که رسول الله -صلی الله علیه و سلم- فرمود: «هيچ بنده‏ی مسلمانی نيست که برای برادرش در غياب وی دعا می‏کند، مگر اينکه فرشته می‏گويد و برای تو مانند آن باد!».

kamali

ناظر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/2/13
پسندها
0
ابوهریره -رضی الله عنه- می‏گوید: رسول الله -صلی الله علیه و سلم- فرمود: «هر كس، يك درود بر من بفرستد، خداوند در عوض آن، ده بار برايش درود مي‏فرستد».

gandom

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
9/4/13
پسندها
0
قال رسول صلی الله علیه و سلم :
ان هذا القران مادبه الله فاقبلوا مادبته ما استطعتم (حاکم.ترمذی):
این قرآن سفره کریمانه خداوند کریم است .پس تا آن جا که می توانید به
سفره او روی آورید.

gandom

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
9/4/13
پسندها
0
در صحيحين از ابوهريره س روايت شده كه رسول الله صفرمود: الله تعالي مي فرمايد:*
أَنَا عِنْدَ ظَنِّ عَبْدِي بِي وَأَنَا مَعَهُ إِذَا ذَكَرَنِي فَإِنْ ذَكَرَنِي فِي نَفْسِهِ ذَكَرْتُهُ فِي نَفْسِي وَإِنْ ذَكَرَنِي فِي مَلَإٍ ذَكَرْتُهُ فِي مَلَإٍ خَيْرٍ مِنْهُمْ وَإِنْ تَقَرَّبَ إِلَيَّ بِشِبْرٍ تَقَرَّبْتُ إِلَيْهِ ذِرَاعًا وَإِنْ تَقَرَّبَ إِلَيَّ ذِرَاعًا تَقَرَّبْتُ إِلَيْهِ بَاعًا وَإِنْ أَتَانِي يَمْشِي أَتَيْتُهُ هَرْوَلَةً *
« من مطابق ظن و گماني كه بنده ام به من دارد، عمل مي كنم، هر وقت مرا ياد كند و ذكر نمايد با او هستم، اگر مرا در درون خود ياد كند من نيز او را در نفس خود ياد مي كنم اگر در ميان جماعتي مرا ياد كند من هم در بين جماعتي كه بهتر از آن ها هستند او را ياد مي كنم اگر وجبي به من نزديك شود من يك گز به او نزديك مي شوم و اگر يك گز به من نزديك شود من به اندازه فاصله بين دو دست به او نزديك ميشوم و اگر به حالت آهسته به سوي من بياد، شتابان به سوي او خواهم رفت».

عاشق این حدیثم 888888​

asemani

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
8/3/13
پسندها
0
عَنْ عَبْدِاللَّـهِ بْنِ عُمَرَ رَضِی اللَّـهُ عَنْهمَا قَالَ: أَخَذَ رَسُولُ اللَّـهِ صلى الله علیه وسلم بِمَنْکِبِی، فَقَالَ:« کُنْ فِی الدُّنْیَا کَأَنَّکَ غَرِیبٌ أَوْ عَابِرُ سَبِیلٍ »(رواه البخاری).
عبدالله بن عمر رضی الله عنهما می*گوید: رسول الله صلى الله علیه وسلم دستش را بر شا نه ام گذاشت و فرمود:« در دنیا مانند مسافر و یا رهگذر، زندگی کن ».

asemani

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
8/3/13
پسندها
0
عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ إِنَّ اللَّهَ لا يَنْظُرُ إِلَى صُوَرِكُمْ وَأَمْوَالِكُمْ وَلَكِنْ يَنْظُرُ إِلَى قُلُوبِكُمْ وَأَعْمَالِكُمْ
مفهوم حدیث: خداوند به صورتها و مال های شما نگاه نمی کند بلکه به دل ها و اعمال شما نگاه میکند.

gandom

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
9/4/13
پسندها
0
<<< لا یومن احدکم حتی اکون احب الیه من ولده و والده و الناس اجمعین >>>

ایمان هیچ کدام از شما کامل نمی شود ، مگر انگاه که من در نزد او از فرزند و پدرش و تمام مردم محبوب تر باشم .

امام بخاری و مسلم

zohreh

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ رَضِيَ اللهُ عَنْهُمَا: أَنَّ النَّبِيَّ - صلى الله عليه وسلم - قَالَ: «أَبْغَضُ النَّاسِ إِلَى اللَّهِ ثَلاثَةٌ: مُلْحِدٌ فِي الْحَرَمِ، وَمُبْتَغٍ فِي الإِسْلامِ سُنَّةَ الْجَاهِلِيَّةِ، وَمُطَّلِبُ دَمِ امْرِئ بِغَيْرِ حَقٍّ لِيُهَرِيقَ دَمَهُ». (بخارى:6882)

ابن عباس رضي الله عنهما مي گويد: نبي اکرم - صلى الله عليه وسلم - فرمود: «مبغوض ترين مردم نزد خداوند سه گروه اند: نخست، کساني که در حرم، ستم و الحاد کنند. دوم: کساني که در اسلام بدنبال احياء ارزشهاي دوران جاهليت باشند. سوم: کساني که به ناحق در صدد کشتن ديگران برآيند».

zohreh

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِكٍ - رضي الله عنه - عَنِ النَّبِيِّ - صلى الله عليه وسلم - : «لَوْ أَنَّ امْرَأَةً مِنْ أَهْلِ الْجَنَّةِ اطَّلَعَتْ إِلَى أَهْلِ الأَرْضِ لأَضَاءَتْ مَا بَيْنَهُمَا وَلَمَلأَتْهُ رِيحًا وَلَنَصِيفُهَا عَلَى رَأْسِهَا خَيْرٌ مِنَ الدُّنْيَا وَمَا فِيهَا». (بخارى: 2796)

انس بن مالك - رضي الله عنه - روايت مي كند كه نبي اكرم - صلى الله عليه وسلم - فرمود: «اگر يكي از زنان بهشتي بر اهل زمين، جلوه نمايد، فضاي ميان زمين و آسمان را روشن و مالامال از بوي عطر مي نمايد. و روسري اي كه بر سر دارد، از دنيا و آنچه در آن، وجود دارد، بهتر است».

abdollah

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
24/3/13
پسندها
0
عَنْ أَنَسٍ رَضِيَ اللَّه عَنْهُ، قَالَ: كَانَ رَسُولُ اللَّهِ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم: يَقُولُ: «اللَّهُمَّ إِنِّيْ أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعَجْزِ وَالْكَسَلِ وَالْجُبْنِ وَالْهَرَمِ، وَالْبُخْلِ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ الْمَحْيَا وَالْمَمَاتِ»

از انس ـ (ـ روايت شده است که فرمود: پيامبر - صلى الله عليه وآله وسلم - (در دعا) مي فرمودند: «اللَّهُمَّ إِنِّيْ أَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعَجْزِ وَالْكَسَلِ وَالْجُبْنِ وَالْهَرَمِ، وَالْبُخْلِ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ الْمَحْيَا وَالْمَمَاتِ: خدايا! از ناتواني و تنبلي، ترس، پيري، خست و حسد، عذاب قبر و از فتنه ي مرگ و زندگي، به تو پناه مي برم»

مسلم روايت کرده است؛ [(2706)].

faezin

مدیریت
Administrator
تاریخ ثبت‌نام
6/1/13
پسندها
1
خیانت در حق برادر دینی[ فضیل ابن عیاض رحمه الله تعالی]

فضيل ابن عياض رحمه الله تعالی؛

هر كس از برادرش (ديني اش) چيز ناشايستي ديد، و در رويش خنديد، پس در حقش خيانت كرده است.

توضيح؛ هرگاه برادرت كاري انجام داد كه صحيح نبود، حتي الامكان وي را از اشتباهش مطلع نماييد و از انجام ان منعش كنيد
(المجالسة للدينوري٥/١١٥)

مصدر: سایت منهج

asemani

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
8/3/13
پسندها
0
رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید: لَنْ تُؤْمِنُوا حَتَّى تَحَابُّوا، أَفَلَّا أَدُلُّکُمْ عَلَى مَا تَحَابُّونَ عَلَیْهِ؟” قَالُوا بَلَى یَا رَسُولَ اللهِ، قَالَ: “أَفْشُوا السَّلَامَ بَیْنَکُمْ، فَوَالَّذِی نَفْسِی بِیَدِهِ، لَا تَدْخُلُوا الْجَنَّهَ حَتَّى تَرَاحَمُوا” قَالُوا: یَا رَسُولَ اللهِ، کُلُّنَا رَحِیمٌ، قَالَ: “إِنَّهُ لَیْسَ بِرَحْمَهِ أَحَدِکُمْ خَاصَّتَهَ، وَلَکِنْ رَحْمَهُ الْعَامَّهِ”. مؤمن شمرده نمی شوید، تا با همدیگر دوستی کنید، آیا راهنمائی نکنم شما را به آنچه که هرگاه آن را به جای آورید با هم دوستی می کنید؟

گفتند: بلی یا رسو ل الله.

فرمود: سلام را در میان خویش آشکار کنید. قسم به ذاتی که جانم در دست اوست، وارد بهشت نمی شوید تا که با هم رحم کنید.

فرمودند: یا رسول الله! همه ما رحیم هستیم.

فرمود: منظور رحم ویژه بین خودتان نیست؛ بلکه مراد من رحمت عمومی می باشد.

heravi-abooansar

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
4/3/13
پسندها
0
7503d2b274004a8f9f48a6a44e6d76e6-425

عَنْ عَائِشَةَ رَضِیَ اللَّه عَنْهَا: أَنَّ رَجُلا قَالَ لِلنَّبِیِّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وآلهِ وَسَلَّم : إِنَّ أُمِّی افْتُلِتَتْ نَفْسُهَا، وَأَظُنُّهَا لَوْ تَكَلَّمَتْ تَصَدَّقَتْ، فَهَلْ لَهَا أَجْرٌ إِنْ تَصَدَّقْتُ عَنْهَا؟ قَالَ: «نَعَمْ». (بخارى:1388)
ترجمه: عایشه رضی الله عنها می گوید: شخصی به رسول خدا صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وآلهِ وَسَلَّم گفت: مادرم به مرگ ناگهانی مُرد. فكر می كنم اگر فرصت حرف زدن پیدا می كرد, صدقه می داد. اگر من به نیابت از او صدقه دهم, پاداشی به وی خواهد رسید؟ رسول الله صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وآلهِ وَسَلَّم فرمود:
«بلی».

آخرین ویرایش:

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
در ضمن صدها سخن تصویری دیرگی ساخته ام و در حافظهء کامپیوترم با خود دارم، مگر متأسفانه فرصتی نیست تا در انجمن بگذارم.

با تشکر

heravi-abooansar

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
4/3/13
پسندها
0
در ضمن صدها سخن تصویری دیرگی ساخته ام و در حافظهء کامپیوترم با خود دارم، مگر متأسفانه فرصتی نیست تا در انجمن بگذارم.

با تشکر
سلام علیکم برادر . عید سعید فطر بر شما مبارکباد و طاعاتتون مقبول درگاه حق .
چه عمل بسیار نیکی انجام دادید برادر . الله متعال جزای خیرتون بده . برادر توصیه ی بنده این است که اگر این تصاویر فقط احادیث هستند اونهارو به صورت فایل زیپ دربیاورید و با قرار دادن اسم سایت خودتون اون فایل رو به صورت کامل منتشر کنید و اگر موارد متنوع هست و آیات قرآن یا سخنان بزرگان را هم شامل میشود برای هرکدام جداجدا همین کار را بکنید و منتشر نمایید تا بصورت کامل در دسترس همه قرار بگیره و ذریعه ی خیری برای شما قرار بگیره . جزاکم الله خیرا

Maryam

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
12/1/13
پسندها
0
%D8%AD%D8%AF%DB%8C%D8%AB%20%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81.jpg

آخرین ویرایش:
بالا