جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

توصیه هایی برای بدست آوردن خوشبختی در زندگی

faezin

مدیریت
پرسنل مدیریت
موئسس انجمن
6/1/13
1,232
31
48
فی ارض الله
[h=2] توصیه هایی برای بدست آوردن خوشبختی در زندگی
[/h]1- کم توقع باشیم؛ از همسرمان آن-قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.
2- گذشت کنید؛ مطمئنا زندگی بدون خطا نیست و هر کدام از ما دچار اشتباهاتی می شویم و با گذشت می شود زندگی شیرین تری داشت.
3- این را قبول کنید که او با یکسری عادات و خو ی ها بزرگ شده است و راحت نمی تواند آنها را کنار بگذارد. به او فرصت دهید.
4- به خاطر همسر خود کمی از مطالب مفید و روانشناسی استفاده کنید؛ چرا که ما تجربه کافی را در اوایل زندگی نداریم.
5-قدر حال را بدانید شاید فردا دیگر دیر باشد.
6- این را خوب درک کنید که می توانید بهترین لحظات رو با همسر خود داشته باشید؛ هیچ کس نمی تواند جای همسر شما رو بگیرد.
7- صبور باشیم؛ اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی-دانیم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم.
8- منطقی رفتار کنیم؛ مسایل را منطقی و درست بررسی کنیم و به جای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی-طرفانه قضاوت کنیم.
9- مثبت-نگر باشیم؛ با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه-های خوب زندگی را فراموش نکنیم.
10- خوش-بین باشیم؛ داشتن نگاه خوش-بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می-شود.
11- یک-دل باشیم؛ درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می-شود و یکدلی به وجود می-آورد.
12- ارتباط کلامی و عاطفی خود را حفظ کنیم؛ سعی کنیم با همسر خود درباره ی مسائل مختلف گفتگو کنیم. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می-باشد.
13- با یکدیگر مهربان باشیم؛ همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محسناتش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم. با مهربانی می-توانیم مالک قلب-های یکدیگر باشیم و رابطه ی گرم و صمیمی بر قرار کنیم.
14- محبت-پذیر و قهر گریز باشیم؛ منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکاراست. تلاش کنیم که آیینه ی زندگیمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد.
15- سعی کنیم همدیگر را در کارهای که در دست انجام داریم تشویق کنیم؛ چراکه هیچ کس مثل زن و شوهر نمی توانند مشوق هم باشند.
16- راستگو باشیم؛ صداقت و راستی از بهترین سرمایه-های زندگی مشترک است. هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنیم که دروغ پایه-های زندگی را سست می-کند.
17- محیط خانواده را با صفا کنیم؛ فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.
18- به نیازهای همسر توجه کنیم؛ رفتار دلنشین و توأم با متانت موجب می-شود خواسته-های خود را به راحتی بیان کند.
19- بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم؛ در سایه ی سلامت جسمی و روانی می-توانیم به هدف-های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودیش جلوگیری کنیم.
20- با یکدیگر مشورت کنیم؛ هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه تر می-شود.

21- قدرشناس باشیم؛ از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت-ها و همکاری-هایش قدردانی کنیم برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه-های خاصی نیازمند نیستیم!
22- احساس مسوولیت داشته باشیم؛ هر یک از همسران باید خود را در مقابل کاری که برعهده گرفته-اند متعهد بدانند و از انجام دادن آن شانه خالی نکنند.
23- سعی کنید حرمت هم را همیشه رعایت کنید. حتی موقع دعوا
24- برنامه-ریزی کنیم؛ در حقیقت برنامه-ریزی به زندگی خانوادگی نظم و سامان می-بخشد.
25- خوش قول باشیم؛ برای حرف-ها و قول-های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانیم خوش-قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است.
26- سلایق و علایق او را بدانید تا با این کار به بگوئید که چقدر برای شما مهم است؛ در بسیاری از موارد زن وشوهر از هم توقع دارند که او را خوب بشناسد و بدانند که او چی دوست دارد
27- الگوی خوبی باشیم؛ طوری رفتار کنیم که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشیم.
28- خود را به جای همسرمان بگذاریم؛ دنیا را از دریچه ی نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم : «اگر من جای او بودم چه می-کردم؟»
29- سختی-ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرمان در میان بگذاریم؛ هم فکری بار مشکلات را سبک-تر می-نماید.
30- به خواسته-ها و افکار یکدیگر احترام بگذاریم؛ فراموش نکنیم که ازدواج پیمان همکاری و تشریک مساعی است.

31- میانه رو و متعادل باشیم؛ حضرت علی (ع) فرموده-اند «خیرالامور اوسط-ها»، پس اگر در تمام امور زندگی (خوردن، خوابیدن، مسافرت و حتی محبت کردن و...) اعتدال را رعایت کنیم کمتر دچار مشکل می-شویم.
32- روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم؛ عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می-شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می-کند.
33- به همسر خود بگوییم که من به خاطر عشق به تو همه ی سختی-های زندگی-مان را می-پذیرم چنین جملاتی باعث دلگرمی او می-شود.


34- همدیگر را آرام کنید؛ رو زها همیشه بدون مشکل نیست و شرایط سخت از زندگی جدای نا پذیر است. اگر یک روز همسرتان عصبانی بود شما سعی کنی او را آرام کنید و بر عصبانیت او نیافزاید.
35- همسر خود را راضی کنیم؛ باید طوری رضایت همسرمان را جلب نماییم که مطمئن باشیم هیچ وقت ما را ترک نمی-کند و یا در هیچ مشکلی ما را تنها نمی-گذارد.
36- با متانت و صداقت قبول کنیم که در بعضی از کارها همسرمان شایسته-تر است.
37- با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم؛ یک جمله ی شورانگیز می-تواند طوفانی از خشم وغضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد.
38- برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم. باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند.
39- فرمان ندهیم؛ نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم، متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت.
40- تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم؛ افکار مزاحم مانند خوره، سلامت روانی انسان را از میان می-برند. بهتر است به جای اعمال تعصبات دست و پاگیر انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم.

41- از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم؛ زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می-شود.
42- روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم؛ هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد آشکار کردن و بزرگ جلوه-دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می-شود. هرگز نباید از نقطه ضعف-ها به عنوان اسلحه-ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.
43- مقابله به مثل نکنیم؛ از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم.
44- مقایسه نکنید؛ با مقایسه، هم همسر خود را از خود ناراحت می کنید و هم زندگی را برخود سخت می گیرید و بدانید تمام انسان ها نمی توانند شبیه هم باشند.
45- سعی کنید در هر جای جویای حال همسر خود باشید؛ این امر باعث می شود تا حس اهمیت زن وشوهر برای هم بیشتر شود.
46- روزها ی خوب با هم بودن رو به یاد هم بیاریم؛ این امر باعث می شود تا روز ها ی با خاطرات تلخ راحتتر فراموش شود.
47-همیشه در کوچه زندگی، دنبال خانه مهربانی باشید؛ هر چند که بعضی وقت ها واقعا فشار زندگی آنقدر زیاد می شود که خنده را از روی لب می رباید اما سعی در این شرایط به هم مهربانی کنید.
48- سعی کنید از حرف های زیبا و دلنشین در زندگی خود بسیار استفاده کنید.
49- به خاطر خدا همسر خود رو دوست داشته باشید.
50- شنونده ی خوبی باشیم؛ هنگامی که همسرمان با ما صحبت می-کند
حتی-الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به حرف-های او توجه داریم.

51- به ارزش-های دینی، اخلاقی و خانوادگی پایبند باشیم؛ ارزش-ها از ارکان و ستون-های اصلی خانواده محسوب می-شوند و مقید بودن به ارزش-ها موجب دوام و استحکام خانواده می-شود و اصالت آن را حفظ می-کند.
52- شاد باشیم؛ شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم.
53- به پیشرفت یکدیگر اهمیت دهیم؛ آنقدر صمیمی باشیم که پیشرفت و ترقی همسرمان یکی از آرزوهای ما باشد، در حقیقت اولین کسی که از این پیشرفت سود می-برد ما هستیم.
54- به شخصیت همسرمان احترام بگذاریم و حرمت یکدیگر را نزد خانواده و دوستان و ... حفظ کنیم.

امیدواریم احساس خوشبختی همراه زندگی شما و همسرتان باشد.


 

heravi-abooansar

کاربر فعال و مفید
4/3/13
214
0
0
ممنون برادر فائزين
فقط يك سؤال ، اينها كه همه براي بعد از ازدواجه ... يعني قبل از ازدواج هيچ راهي براي خوشبخت زندگي كردن وجود نداره ؟ من كه ميخوام مجرد بمونم چه كار بايد بكنم ؟
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا