جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن فائزین

برای بهره مندی از تمامی امکانات در انجمن ثبت نام کنید

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

اي دخترم قسمت دوم- (مقاله بسيار زيبا براي دختران مسلمان)

  • نویسنده موضوع عمر
  • تاریخ شروع

عمر

کاربر فعال و مفید
أي دخترم (2)
امروز من از شما نمی*خواهم که با یک گام ره صد صاله طی کنید و همانند زنان مسلمان واقعی (در صدر اسلام) باشید، هرگز، من می*دانم که به طور طبیعی چنین پرشی محال است[1] اما امید دارم که گام به گام بسوی خیر و نیکی باز گردید، همانگونه که قدم به قدم به طرف شر و بدی روی آوردید.
شما ریسمان ریسمان لباس*های خود را کوتاه کردید و حجاب را نازک نمودید و زمان طولانی را صبر کردید و این انتقال و دگرگونی را انجام دادید، طوری که مرد شربف احساس نکرده و متوجه نمی*شود. مجلات مستهجن نیز به تشویق آن پرداختند و اهل فسق نیز به آن شاد گشتند تا اینکه به این حالی رسیدیم که اسلام از آن بیزار است و مسیحیت به آن راضی نمی*شود و مجوسی که اخبارشان را در تاریخ می*خوانیم آن را انجام نداده*اند. به حالی رسیدیم که حیوانات هم از آن رویگردانند.
دو خروس اگر در یک مکان قرار بگیرند، از سر غیرت و دفاع از ناموس با یکدیگر به جنگ و مقابله می*پردازند و هر کدام اجازه نمی*دهد تا غریبه*ای وارد حریم خصوصیش گردد، این در حالیست که سواحل نشینان مسلمان اسکندریه و بیروت از اینکه غریبه*ها به همسران و نوامیس مسلمانشان چشم داشته باشد هیچ ابایی نداشته و به رگِ غیرت آنها برنمی*خورد. نه فقط نگاه کردن به صورت زنانشان ... و نه فقط زل زدن به دست*هایشان!! بلکه به هر آنچه را در وجود دارند!! همه چیز غیر از آنجایی که نگاه کردن به آن چندش آور و پوشیدنش زیباتر است. بغیر از دو شرمگاه و برآمدیگی*های پستان[2]...
در باشگاه*ها و کلوپ*های لوکس شبانه، مردان مسلمانی حضور دارند که زنانِ مسلمانشان را برای رقصیدن با مردان بیگانه جلو می*فرستند، تا او را در آغوش کشیده و سینه را بر سینه و شکم را بر شکم کشیده و لبش را بر گونه*اش قرار دهد و دست*ها و آرنجهایش را به دورش بپیچد (در این حالت همه به آنها زل زده) و کسی اعتراضی نمی*کند.
در دانشگاه*های مسلمانان هم، جوانان مسلمان با دخترانِ مسلمانِ بی*حجاب که عورت*هایشان را به معرض نمایش گذاشته*اند همنشینی دارند و نه پدرانِ مسلمان و نه مادران مسلمان و نه هیچ*کسِ دیگری اعتراضی ندارد!!.
امثال این موارد بسیار زیاد است و نمی*توان در یک روز یا با یک حرکت سریع آنها را اصلاح کرده و آنها را کنار زد، بلکه باید از راهی که به باطل رسیدیم، از همان مسیر بسوی حق باز گردیم اگرچه که هم*اکنون مسیر را بسیار طولانی می*بینیم. اگر کسی برای رسیدن به هدف، تنها مسیرِ موجود که طولانیست را نپیماید، هرگز به مقصد نخواهد رسید چرا که مسیر دومی وجود ندارد. باید ابتداءً با اختلاط مبارزه کرد و اختلاط غیر از بی*حجابیست. کشف صورت در حالتی که با نپوشیدن آن ضرری متوجه دختران و زنان نمی*گردد و باعث تعدی به عفاف و پاکی زن نمی*شود، پس امری سهل است و اهمیتی ندارد و چه بسا که بی*اهمیت*تر از آنچیزی است که در سرزمین شام آن را حجاب می*نامند، در حالیکه آن چیزی نیست جز پوشیدن معایب و مجسم نمودن زیبایی و به فتنه انداختن بیننده.
کشف اگر تنها به صورت محدود شود همانگونه که خداوند صورت را خلق کرده است، هیچ اتفاقی بر تحریم آن نیست، اگر چه نظر ما بر این است که در حالت عادی پوشیدنش بهتر و اولاتر و هنگام ترس از فتنه واجب می*باشد.
اما اختلاط بین زن و مرد قضیه*اش جداست. وقتی گفتیم که پوشیدن صورت واجب نیست، به این معنی نیست که زن اجازه دارد با مردان نامحرم بصورت مختلط نشست و برخاست داشته باشد و یا اینکه زن اجازه دارد دوستان شوهرش را در غیاب او به خانه راه دهد یا اگر در اتوبوس و مترو با آنها برخورد کرد یا آنها را در خیابان دید، به خوش و بش و بگو و بخند بنشیند. یا اینکه در دانشگاه، دختر اجازه دارد با دوست* پسرش به مصافحه بپردازد و برای او خاطره و داستان تعریف کرده و با او قدم بزند و برای آمادگی برای امتحان با او به مرور و مذاکره درس*ها بپردازد و فراموش کند که الله متعال او را دختر و دیگری را مرد خلق کرده است و در وجود هر کدام میل به طرف مقابل را قرار داده*است، پس نه دختر و نه پسر و نه همه موجودات روی این کره *خاکی نمی*توانند که خلقت خدا را تغییر دهند و بین زن و مرد مساوات برقرار کنند و این میل را از وجودشان خارج سازند.
همانا کسانی که به اسم تمدن شعارِ مساوات و اختلاط بین زن و مرد را سر می*دهند، دروغگویانی بیش نیستند. به دو دلیل: دروغگو هستند برای اینکه هدف آنها از این شعارها تنها لذت جوییِ اعضا و برآورده کردن امیال جنسی و شهوانی آنهاست و اینکه با نظرهای خائنانه به نوامیس دیگران می*خواهند سهم نفس امّاره*شان را از لذت چشم*چرانی ادا کنند، همچنین با برآورده کردن هر *لذت و شهوتِ دیگری که برایشان مقدور باشد. اما از آنجایی که آنها عرضه و جرأت این را ندارند که به صراحت مقاصد خود را بیان کنند، پس اهداف شومشان را با وراجی کردن و سرهم کردن چرندیات می*پوشانند. شعارهای پوچ و توخالی مانند پیشرفت، تمدن، فن، زندگی دانشجویی، روح ورزشی، و از این نوع کلمات خالی از معنی و مفهومی که همچون صدای طبل تو خالییست، سر می*دهند.
و دروغگو هستند برای اینکه اروپا (و نه اسلام و قرآن) را پیشوا و مقتدای خود قرار داده*اند و با توجه به دستورات و راهنمایی*های آن حرکت می*کنند و حق و حقیقت واقعی را نمی*شناسند مگر از روی برچسپ*هایی که بر آنها وجود دارد. در نزد آنها، حق آنچیزی نیست که در مقابل باطل قرار بگیرد بلکه آنچیزی است که از غرب آمده، از پاریس و لندن و برلین و نیویورک، اگرچه رقص و هرزگی و بی*بند و باری و اختلاط در دانشگاه*ها و لخت شدن در زمین بازی و کنار ساحل باشد[3]، و باطل آنچیزی است که از اینجا آمده: از ازهر و مسجد اموی و آنچه مدارس شرقی و مساجد اسلامی عرضه می*کنند، اگر چه که شرف و هدایت و عفاف و پاکی باشد، پاکی قلب و پاکی بدن.
در خود اروپا و آمریکا -چنانچه ما خوانده*ایم و از کسانی که به آنجا رفته*اند شنیده*ایم- خانواده*های زیادی هستند که از این اختلاط بین زن و مرد راضی نیستند و در مقابل آن کمر خم نمی*کنند. ای مردم: همانا در پاریس هم پدران و مادرانی هستند که اجازه نمی*دهند دختران بزرگشان همراه جوانی بروند یا در رفتن به سینما او را همراهی بکنند، بلکه آنها دخترانشان را وارد موسسات و آموزشگاه*ها نمی*کنند مگر اینکه آنها را بشناسند و به سلامت آنها از فحشا و فجور اطمینان پیدا کنند، فحشا و فجوری که متأسفانه هیچ یک از این اعمال هرزه و بازیگوشی*های زشت که آن را فیلم و سریال می*نامند، خالی از آنها نیستند. اعمال و فرهنگ*های شنیعی که شرکت*های مصریِ پوچ و بی*ارزش (که همانند جهل*شان به دین، از فنون سینما نیز اطلاعی ندارند)، آن را به اسم فیلم ترویج می دهند.
می*گویند: اختلاط سرکشی شهوت را می*شکند و اخلاق را نیک و منضبط می*گرداند و جنون جنسی را از وجود انسان خارج می*کند. من جواب را به کسانی که اختلاط را در مدارس تجربه کرده*اند واگذار می*کنم. روسیه*ای[4] که پایبند هیچ دین و شریعت نیست و سخن شیخ و کشیش را نمی*شنود، آیا زمانی که در مجتمعش اختلاط را تجربه کرد و فساد ناشی از آن را به عین دید، این فرهنگ را تغییر نداد؟
اما آمریکا، آیا نخوانده*اید که یکی بزرگ*ترین مشکلات آمریکا، مشکل بالا رفتن آمار دانش*آموزان دختریست که حامله می*گردند[5]؟ چه کسی خوشش می*آید که در مدارس و دانشگاه*های مصر و شام و دیگر کشورهای اسلامی چنین مشکلی بوجود بیاید.
من پسران جوان را مخاطب قرار نمی*دهم و انتظار ندارم که به من گوش دهند و من می*دانم که آنها سخن مرا رد می*کنند و نظرم را هرزه و ناپسند می*شمارند، چرا که من آنها را از لذت*هایی محروم می*کنم که خودشان هم باور نمی*کنند که به آن دست پیدا کرده*اند، بلکه شما را مخاطب قرار می*دهم ای دخترانم. ای دختران مومن و متدین، ای دختران شریف و پاکدامن، چرا که در این اوضاع قربانی دیگری جز شما وجود ندارد. پس وجودتان را برای قربانی شدن در کشتارکاه ابلیس تقدیم نکنید. گوش به حرف کسانی ندهید که زندگی همراه با اختلاط را به شما زیبا نشان می*دهند و آن را آزادی و تمدن و پیشرفت و فن و زندگی دانشجویی می*نامند، چرا که اکثر این نفرین شده*ها، همسر و فرزندی ندارند و هیچ کدام از شما هم برای آنها هیچ اهمیتی ندارید مگر برای لذت جویی گذرا.
اما من پس پدر دخترانی هستم، هنگامی که از شما دفاع می*کنم در واقع از دخترانم دفاع می*کنم، من خودم هم اهداف و خواسته*هایی دارم اما آنچه برای آنها می*خواهم همش خیر و صلاحشان است.
هیچ چیزی وجود ندارد تا آبروی از دست رفته دختر را از آنچه اینها با چرندیات خود برای آن تبلیغ می*کنند، به او برگرداند، و هیچ چیزی شرف فروریخته او را دوباره بازسازی نمی*کند و کرامت و احترام ریخته شده*اش را جمع نمی*کند، و اگر دختری قدمش لغزید و افتاد، احدی از آنها را نمی*یابی که دستش را بگیرد یا او را از درون این منجلاب بیرون بکشد. همه*ی آنها را می*بینی که بر جمالش یورش می*برند، بر آنچه از زیبایی برای او باقی مانده است، اگر چیزی باقی نمانده بود پس به او پشت می*کنند همچنانکه که سگ*ها به لاشه*ای که* تکه گوشتی بران باقی نمانده، پشت می*کنند.
***
این نصیحت و دلسوزی من برای تو بود ای*دخترم، و این یک حقیقت است، پس به غیر از این گوش نده و بدان همه چیز بدست خودت توست نه به دست ما مردان. کلید دروازه*ی اصلاح بدست توست، اگر خواستی خودت را اصلاح می*کنی و با اصلاح خودت، همه امت را اصلاح می*کنی.


 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا