◄◄صندلی داغ ◄ خواهر tafgah

سامان

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
سلام وخدا قوت

همه دوستان سوالات مهم را پرسیدند

با اجازتون یک سوالی هم من از خواهرمون میپرسم

با توجه به پستهایی که تا کنون سامان گذاشته، سامان را چگونه فردی می بینی؟؟

لطفا جواب را روشن واضح وبدون پرده ورو دروایسی بده

واگر اینجا نخواستی جواب بدی برام خصوصی جواب بده

ممنونم موفق باشید

آخرین ویرایش:

sara.m

Active member
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
0
سلام
با اجازه منم سوال می پرسم

نظرت راجبه خودت چیه؟
بزرگ ترین آرزوت چیه؟
چه هدفی توی زندگیت داری؟
برای چی زنده هستی و دنبال چه چیزی هستی؟
نزدیک ترین شخص توی زندگیت کیه؟

به نظرت بهترین دوست آدم چه ویژگی هایی داره؟
کی میتونه غم خوار آدم باشه؟
اگه بخوایی یکیو از زندگیت delet کنی ، اون کیه؟

آلبانی

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
15/4/13
پسندها
0
بنام خدا...
ما منتظر پاسخ سوالاتمون هستیما...

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم خواهر بزرگوار

وعلیکم السلام برادر گرامی

منم سوالات سری اولم رو میپرسم امیدوارم آسون باشن شاید هم سخت باشن

همیشه سوالات رو به نیت سوالات آسون میخونم همیشه هم تاکید میکنم به دوستان که چه سوالات سختیو بپرسند چندین بار هم مثال اوردم ولی مگه کسی دلش میاد از من سوالات سخت بپرسه؟ ابداااااا

در خدمتم برادر بزرگوار xcxcxc

1- بنظرتون چند در صد تونستید مطابق دستورات الله متعال عمل کنید ؟

همه سعیمو کردم که درحد معلوماتم یعنی اونقدری که از دستورات الله خبر دارم و میدونم اطاعت کنم . ولی خطاهایی هم داشتم. این چیزی نیست که من بتونم حسابش کنم و با درصد جوابتونو بدم. باید حساب دقیقشو از الله بپرسم

2- به نظرتون دلیل اینکه انسان همیشه دنبال سرگرمی هست چی هست ؟

یه چیز ذاتیه که به سمت زیبایی و خوبی و هیجان و شادی تمایل داره و از تکرار بیزاره. ولی متاسفانه در انتخاب سرگرمی درست در زمان درست گاهی اشتباه میکنند.در هرچیزی باید حد و حدود رعایت بشه

3- معمولا بعضی ادمها از چیزی مثل سوسک گربه و یا غیره مترسن شما هم از چیزی میترسید ؟ به نظرتون دلیل این ترسها چی هست ؟

در این موارد نمیدونم معنی کلمه ترس چیه. ترس ازینکه شاید بهم ضرر برسونن که بله گربه یا سگ یا ... شاید بهم ضرر برسونن ولی حشراتی مثله سوسک هم ضررات بیماری و بهداشتی شاید داشته باشند ازین لحاظ معمولا خانم ها دوست ندارند هیچ موجودی از حیوانات رو در خونه ببینند. ( من هم همینطور البته از سوسک چندشم میشه اما نه به اندازه ایی که ببینم کسی دست تو دماغش کرده oioioi)

اما دیدن سوسک قورباغه موش یا حشرات تو طبیعت من مشکلی ندارم خیلیم قشنگند

4- یه جمله که خیلی تو زندگیتون تاثیر گذاشته بگید؟

الا بذکر الله تطمئن القلوبqwqwqw

5- اهل کتاب خوندن هستید ؟ بیشتر چه کتابهایی رو دوست دارین ؟

بله هر کتابی که برام جالب به نظر بیاد گاهی کتاب شعر سهراب سپهری فروغ فرخزاد یا داستان مثل شاهزاده کوچولو گاهی هم رمان البته فقط طنز رمان بدون طنز دوست ندارم کتاب های دینی مثل احادیث پناهگاه مسلمان اخلاق مومن و کتاب های عمرو خالد یا سرگذشت بزرگانی چون ماموستا هژار چیشتی مجیور سرگذشت زندگی استیوجابز و در کل هرکتابی که به نظرم جالب باشه میخونم

6- به نظرتون چقدر به الله متعال نزدیک هستید ؟

نمیدونم گاهی خیلی نزدیک گاهیم یکم دور نمیگم خیلی دور چون هرگز نمیتونم با اینقدر فاصله زندگی کنم ولی خدا همیشه بهم نزدیکه و در هر شرایطی برای هر مسیله ایی من معمولا با خدا حرف میزنم.حتا اگه هیچ مشکلی نداشته باشم چه خوشجال باشم چه ناراحت چه گله داشته باشم چه دلتنگی همه رو فوری میبرم پیش خدا بهش میگم حتی وقتایی که از ادما دلگیر میشم پیش خدا ازشون شکایت میکنم.

7- ادامه ی جمله ها رو شما بگید

موقعی که بارون میاد ادم احساس ....طراوت و سرزندگی میکنه بعضیا هم مثله من میره بیرون سرشو بالا میگیره به اسمون دعا میکنه بعد میره داخل خونه با همه احساس طراوت و سرزندگیش میگیره میخابه موقع بارون خاب خیلی میچسبه.

باید قبل از اینکه دیر بشه ....فکر همه چیو کرد و خودمون رو برای همه چی آماده کنیم.

8- یه خاطره ای که به نظرتون مهم هست بگید

جواب خوبی رو اگر ادما بد دادند مهم نیست مهم اینه که خدا با خوبی جوابتونو میده. خاطره ام قابل گفتن نبود klk

8.5 - آیا دوست دارید بعضی از خاطرات رو از زندگیتون حذف کنید ؟

پرانتز باز : آقا من اعتراض دارم چرا در قوانین ذکر نکردید شماره ی اعداد تنها باید اعداد طبیعی باشه نه اعداد صحیح. اخه هشت و نیم؟؟؟!!!!!! مدیر صندلی کجایی بیا برادرمونو جریمه کن وگرنه دلخور میشم. همه حتا مدیر هم دارن قوانینو دور میزنن . پرانتز بسته. zxzxzx
نه خاطرات لازمند واسه تجربه ولی دوست دارم بعضی از روزهای زندگیمو حذف کنم

9- اگه یه بلند گویی داشتید که با اون میتونستید حرفتون رو به گوش همه مردم جهان (کوچیک و بزرگ) برسونید و یه جمله فقط میتونستید بگید اون جمله چی بوده ؟

بیشتر از یه جمله میگم حتا به زور : قدر محبت و خوبی رو بدونید همدیگرو دوست داشته باشید از خدا از ظلم کردن از ناحقی کردن بترسید فقط شعار غیرت و شرف و معرفت ندید واقعا داشته باشید با خودخاهی با حسادت با سنگدلی عزیزانتونو و کسانی که شما براشون عزیزید رو خورد نکنید از خدا بترسید که هیچیو فراموش نمیکنه و همه چیو میبینه

10- دوست دارید الان کجا باشید ؟ یه جایی دور از دنیا یه جایی که هیچکس هیچ آدمی نباشه جز منو الله.

موفق باشید
در پناه الله متعال

ممنونم برادر بزرگوارم. شما هم موفق و موید باشید

به الله میسپارمتون

تافگـــــــه

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
زندگى موسیقى گنجشکهاست

زندگى باغ تماشاى خداست…
زندگى یعنى همین پروازها،
صبح ها، لبخندها، آوازها…
زندگى ذره ى کاهیست، که کوهش کردیم

پیروز سربلند باشی داده

خیلی ممنونم برادر بزرگوارم. شعر خیلی قشنگیه

خیلی خوشحالم کردید

همچنین برادرمyuyuyu

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
سلام
نظرت در مورد عشق و ازدواج چیست؟

علیکم السلام

zxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzx (خو داداش من ، من چند روزه به خاطر این سوال شما هی آب قند میخورم . آخه من با این همه ابهت و دیکتاتوری بیام در مورد عشق و ازدواج حرف بزنم؟ !!!! آخه این درسته؟! از امروز تو این سایت هیچ کی ازم حساب نمیبره zxzxzx)

عشق زیبا و دوست داشتنیه. زندگی با عشق شیرینه هرچند سخت و دردناک باشه و بدون عشق و دوست داشتن زندگی طعم و هیجانی نداره (منظورم فقط عشق به حنس مخالف نیست در کل هر عشقی که انسان رو به شورو هیجان خوب بیاره. البته بحث و تعریف عشق پیچیده است چون یه حسه و معمولا با زبان تعریف کردن احساسات سخته) گاهی شیرینترین تلخی دنیا.

با ازدواج درست همه انسان ها به کمال میرسند که فواید ازدواج زیادن و اینکه ازدواج نکردن چه مضراتی رو داره همه کم و بیش میدونیم.لازمه ی ازدواج مثل هر اتفاق بزرگ دیگه ایی که به اختیار و انتخاب خودمون اتفاق میفته قلب و عقله. هردو باید در انتخاب تاثیر داشته باشند اما نظر شخصی من اینه با عقل انتخاب و بعد عاشقانه زندگی کرد.البته با عقل انتخاب کردن یعنی دل انسان بتونه با این تصمیم عاقلانه رابیاد. بعضیا عاقلانه انتخاب میکنن ولی از طرف مقابلشون قلبا خوششون نمیاد و حتی بعد ازدواج و سه سال زندگی همچنان بدون هیچ احساسی نسبت به همسر خود به زندگی کردن با همدیگه ادامه میدند.

ازدواج در جوامع مسلمانان بیشتر اتفاق میفته که این خیلی بهتره از کم بودن خونواده ها در غربه. ولی متاسفانه در بعضی از خونواده های سنتی یا معتقد به قوانین غلط فامیلی و خونوادگی ما شاهد ازدواج های نادرست و ظالمانه ی در تعدادی از کشورهای اسلامی هستیم.وقتی قراره دختر سیزده ساله یا گاها نه ساله ایی رو به عقد پیرمردی شصت ساله دربیاورند همون بهتر که ازدواجی درکار نباشه.
الگوی من در ازدواج محبت و دوستی حضرت محمد صلی الله علیه وسلم و حضرت عایشه رضی الله عنه و همچنین همدلی و همقدم بودن حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه رضی الله عنه است.

بسیار ازتون ممنونم برادر خوبم بابت سوال پرسیدنتون بسیار زحمت کشیدید

بابت همه برادری هایی که در حقم انجام دادید ازتون ممنونم از الله میخام خونه تون در فردوس باشه.
xcxcxc

تافگـــــه

آخرین ویرایش:

آلبانی

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
15/4/13
پسندها
0

علیکم السلام

zxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzxzx (خو داداش من ، من چند روزه به خاطر این سوال شما هی آب قند میخورم . آخه من با این همه ابهت و دیکتاتوری بیام در مورد عشق و ازدواج حرف بزنم؟ !!!! آخه این درسته؟! از امروز تو این سایت هیچ کی ازم حساب نمیبره zxzxzx)

عشق زیبا و دوست داشتنیه. زندگی با عشق شیرینه هرچند سخت و دردناک باشه و بدون عشق و دوست داشتن زندگی طعم و هیجانی نداره (منظورم فقط عشق به حنس مخالف نیست در کل هر عشقی که انسان رو به شورو هیجان خوب بیاره. البته بحث و تعریف عشق پیچیده است چون یه حسه و معمولا با زبان تعریف کردن احساسات سخته) گاهی شیرینترین تلخی دنیا.

با ازدواج درست همه انسان ها به کمال میرسند که فواید ازدواج زیادن و اینکه ازدواج نکردن چه مضراتی رو داره همه کم و بیش میدونیم.لازمه ی ازدواج مثل هر اتفاق بزرگ دیگه ایی که به اختیار و انتخاب خودمون اتفاق میفته قلب و عقله. هردو باید در انتخاب تاثیر داشته باشند اما نظر شخصی من اینه با عقل انتخاب و بعد عاشقانه زندگی کرد.البته با عقل انتخاب کردن یعنی دل انسان بتونه با این تصمیم عاقلانه رابیاد. بعضیا عاقلانه انتخاب میکنن ولی از طرف مقابلشون قلبا خوششون نمیاد و حتی بعد ازدواج و سه سال زندگی همچنان بدون هیچ احساسی نسبت به همسر خود به زندگی کردن با همدیگه ادامه میدند.

ازدواج در جوامع مسلمانان بیشتر اتفاق میفته که این خیلی بهتره از کم بودن خونواده ها در غربه. ولی متاسفانه در بعضی از خونواده های سنتی یا معتقد به قوانین غلط فامیلی و خونوادگی ما شاهد ازدواج های نادرست و ظالمانه ی در تعدادی از کشورهای اسلامی هستیم.وقتی قراره دختر سیزده ساله یا گاها نه ساله ایی رو به عقد پیرمردی شصت ساله دربیاورند همون بهتر که ازدواجی درکار نباشه.
الگوی من در ازدواج محبت و دوستی حضرت محمد صلی الله علیه وسلم و حضرت عایشه رضی الله عنه و همچنین همدلی و همقدم بودن حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه رضی الله عنه است.

بسیار ازتون ممنونم برادر خوبم بابت سوال پرسیدنتون بسیار زحمت کشیدید

بابت همه برادری هایی که در حقم انجام دادید ازتون ممنونم از الله میخام خونه تون در فردوس باشه.
xcxcxc

تافگـــــه

اوه من یه سوال پرسیدم، این همه جواب؟
جزاکِ الله خیرا...

asemani

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
8/3/13
پسندها
0
با سلام خدمت همه خواهران و برادران ارجمند . و خدا قوت به خواهر تافگه . قبل از همه از دوستان کرام معذرت خواهی میکنم بابت غیبتای غیر موجهم.
سوالات:
۱.بزرگترین آرزویی که داشتی و بهش رسیدی؟
۲.در مجموع از خودتون راضی هستین ؟ یعنی از موقعیت و چیزایی که الان دارین راضی هستین؟
۳. هرموقع که خودتون رو با بقیه مقایسه میکنید (از همه لحاظ) ایا خودتون رو بهتر از اونا میدونین و راضی هستین یا نه افسوس میخورید؟
۴.تا حالا فکرشو کردی که اگه اهل کردستان و کرد نبودی دبت میخواست کجایی باشین؟(حتی خارج)
. تشکر

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2

به نام خدا
و سلام به همه با چراغ سبز خواهر تافگه و با اجازه ی دیگر کاربرها یه چند تا سوال هم من بپرسم

وعلیکم السلام برادر بفرمایید

1. آیا تابحال حج رفتی اگه رفتی چه احساسی درموردش داری ؟

نه تا حالا نرفتم

2. آینده ی خودت رو چطور میبینی ؟

اونقدر اتفاقای غیر منتظره برام پیش اومده که من هیچ تصوری از آینده ی خودم ندارم . ان شاالله در تمام مراحل زندگی در راه راستی و درستی قدم برداریم

3. آینده ی ایران و جهان رو چطور میبینی ؟

اینده مشخص نیست تا من نظر و دیدی در رابطه با آینده داشته باشم

4.از زندگی که داری راضی هستی یا نه ؟

شکر گزار الله هستم

5.جالب ترین و معنوی ترین اتفاق یا اتفاقات عمرت که باعث تقویت ایمان و اعتقاداتت شد چی بوده با بودند ؟

وقتی از خدا سوالی دارم یا درخواستی ازش میخوام باهام حرف بزنه و مطمینا خدا با اتفاقات کوچیک و بزرگ یا گاهی با دلم احساس میکنم خدا جوابمو داده.نمیدونم چجوری واضح منظورمو برسونم و مطمینم این برای همه ما پیش اومده بارها و بارها که سوالی داریم فردا صبح که از خواب بیدار میشی با یه اتفاق کوچیک به جواب سوالمون میرسیم.من با این اتفاقات با دیدن اینکه الله سوالامو جواب میده این یعنی به حرفام گوش میده و گوش دادنش هم یعنی هنوز دوستم داره بیشتر از هر کسی.من هم بیشتر از هر وقتی ایمان و باور و محبت قلبیم به الله قوی تر میشه که همه اینها خواست خود خدای بینهایت مهربانم بوده و هست.

6.اگه قرار باشه یه دعای مستجاب داشته باشی دوست داری از خدا چی بخوای ؟

ازش میخواستم همه دعاهامو مستجاب کنه

7.چه چیزی از همه بیشتر توی زندگی خوشحالت میکنه ؟

محبت. اونقدر با محبت خوشحال میشم که اگه از کسی بشدت عصبانی و دلخور باشم طوریکه هرگز حاضر نباشم ببینمش یا باهاش حرف بزنم اگر ذره ایی محبت ازش ببینم تمام عصبانیت و دلخوریم همون لحظه فراموش میشند.بخشش من تنها در دیدن محبته

8. چه چیزی توی زندگی از همه بیشتر ناراحتت میکنه ؟

ظلم و ناحقی و اصرار بر اون. نمیتونم هرگز ظلم و ناحقیو ببخشم مگر اینکه متوجه پشیمونی یا محبتی از طرف مقابلم بشم.

خب لطفا به هیمن سوالات جواب بدید تا ببینم بعدا چه سوالای خفنی به ذهنم میرسه . با تشکر

ممنونم ازینکه اومدید و سوال پرسیدید

موفق و موید باشید برادرم

تافگـــــه

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
السلام علیکم و رحمة الله

وعلیکم السلام و رحمه الله

از آنجا که بهار روبه گرمی و تابستان میره، لذا در این فصل بهاری نشستن بر صندلی داغی ، شود انسان احراقی ...

با حسابی که من کرده بودم و همچنین با اتکا به حرف ئه ستیره عزیز که فرمودند برو بشین خودم هواتو دارم نمیزارم سوال سخت سخت بپرسند (حالا جالب اینه سوالای خودش از همه سختتر بوده )، نباید صندلی داغ من اینقدر داغ میبود.zxzxzx

اما سؤالات بنده که از دو مورد بیشتر نیست ، به قرار ذیل است ؛
بفرمایید برادر

اول اینکه : به نظرت تعریف دنیا چی باشد که هم داشته باشی و هم از آن دوری کنی؟!

دنیا و زندگی کردن بر آن نعمتیه که الله بهمون داده تا با استفاده درست و خوب از دنیا به هدف واقعی زندگی یعنی رضایت و خشنودی الله و سعادت و خوشبختی در هر دو دنیا برسیم ولی نباید به چیزی یا کسی در این دنیا وابسته بود به جز الله

دوم اینکه : به سؤال قبلی هر پاسخی که دادی آن را مجدداً تحلیل کن؟!

و اما تحلیلش. دنیا و همه اجزای اون یه میدون بزرگیه برای ازمایش و امتحانایی که خدا ازمون میگیره و زندگی کردن هم همون ازمایشا و امتحاناست که برای ما لذتبخش هم هست. (زیبایی و لذتبخشی زندگی کردن تنها در محبت و حس دوست داشتن و تفکره) برای همه ما اتفاقات و مشکلاتی پیش میاد که مهم نوع برخورد ما با این مشکلات هستش. که اگه به اشتباه برخورد کنیم میشه تجربه و یه نوع اگاهی برای بهتر برخورد کردن با مشکلات بعدی زندگی است.رفتار و برخورد ما در همه این ازمایشها و مشکلات و اتفاقات ، خوب و بد بودن اخر راه زندگیمونو مشخص میکنه.و چیزی که مسلمه اینه که این زندگی مثله یه راهیه که برگشتی در ان وجود نداره و از هر یه میلی متر ان (هر لحظه ی آن) اگر رد بشیم دیگه به اون لحظه نمیتونیم برگردیم پس در کل نباید به چیزی وابسته باشیم چون میگذرن و فانی هستند. تمام این نعمتهایی که الله در این دنیا برای ما گذاشته برای لذت بردن ما از نعمات و همینطور استفاده از انان برای رسیدن به سعادت و خوشبختی در هردو دنیاست نه برای وابسته و دلبسته بودن. چرا که همه اونچه که در این دنیا وجود داره مالک اصلیش خداست و خداوند هر وقت بخاد میتونه ازمون بگیره چون همه دنیا و انسان ها مال اونه.به ما بخشیده تا استفاده کنیم برای خوب طی کردن مسیر زندگی و رسیدن به مقصدی که الله از ان راضی و خشنود است.( فکر کنم همه توضیحاتی که مد نظرم بوده رو گفته و چیزیو از قلم ننداختم. امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم)

و نتیجه تحلیلم امضای خودمه
:

همه کس و همه چیز را دوست دارم اما به هیچکس و هیچ چیز دل نمیبندم مگر
الله

بارک الله فیک / موفق باشی...

و ایاکم آمین

و همچنین شما موفق باشید ممنونم که اومدینو ازم سوال پرسیدید

تافگــــــه

آخرین ویرایش:

هو الحق

Well-known member
تاریخ ثبت‌نام
30/6/13
پسندها
0
سلام علیکم و رحمه الله

منم فقط یه سوال میپرسم

چطور میشه دوست داشت ولی دلبسته نبود ؟آیا اینها با هم در تضاد هستند یا خیر؟
با مثال منظورم رو روشتنر بیان میکنم
مادری که فرزندش رو دوست داره وقتی فرزندش از دنیا میره ناراحت میشود
شخصی که آپارتمان چند طبقه اش را دوست داشته ولی بر اثر حادثه ای خراب میشود و شخص ناراحت میشود (البته ناراحتی ممکنه در بعضی اشخاص به نسبت دلبستگی کم و یا زیاد باشه)
خلاصه هر چیزی را که دوست داریم وقتی از دستمان میرود ناراحت میشویم

در پناه الله متعال

آخرین ویرایش:

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
سلاااااااام تافگه گیانمممgqwre

وعلیکم السلام عاطفه گیان خوش اومدی عزیزم

خوبی؟خوشی؟p[p[p[

الحمدلله در حال حاضر مریض احوالم ولی حالم شکر الله خوبه.امیدوارم تو هم خوب و سلامت باشیxcxcxc

من رفتم یه سفر دور دنیا و اومدم تو که هنوز اینجایی کچی کورد!!!!odhfp

بله بخاطر محبت و حمایت های شما دوستان عزیز و بزرگوار هنوز اینجام. zxzxzx

حالا چون برگشتیو دیدی من به لطف شما هنوز اینجام حیفت اومد یه سری سوال دیگه نپرسی sjkhvskdf

بابت جوابای قشنگ سری قبلت تشکرyuyuyu

خاهش میکنم منم بابت سوالای خوشگل و فوق سختت مچکرم xcxcxc
بریم سراغ سری دوم سوالاتِ بندهkzdsjsioj[p

با این خنده ات فک کنم خودت فهمیدی در درونم چه احساس و شوری نسبت بهت دارم خاهر عزیزم slkdhfb9ps

1. آیا.....تو هم بچه بودی به خاطر کمبود امکانات از سرنگ به عنوان تفنگ آب پاش استفاده میکردی؟؟!!

بله خیلی زیاد. عموی من داروسازه و یه داروخونه تازه تاسیس کرده بود اوایل تعدادی از دارو ها و وسایل رو میاوردن خونه یا یه تعدادی سرنگ برای مبادا میاوردن خونه. ما بچه ها هم که تعدادمون ماشاءالله زیاد بود سرنگا رو دزدکی برمیداشتیم میرفتیم حیاط . یادمه چون من کوچیکتر بودم زورم به بقیه نمیرسید یه بار سرنگو گذاشتم کنار، از حرص اینکه زورم بهشون نمیرسه آب حیاط رو باز با شلنگ همه رو خیس کردم بعدم فرار کردم.کسیم جرات نداشت بره شکایت کنه وگرنه قضیه کش رفتن سرنگا لو میرفت و دوبار تنبیه میشدن یکی واسه کش رفتن سرنگا یکی هم واسه خیس شدنشون .iuiuiui

2. این چوب بستنی ها هست که دکترها می کنن تو حلق مریض، بستنی شو کی خورده!

خورزوخان bvbvbv

3. اون اول ِاول ساعت جلو بود کشیدن عقب؟ یا عقب بود کشیدن جلو؟!

این سوالت علمی تاریخیه یا سرکاری یا معماست؟ !!! نمیدونم خبر ندارم
bvbvbv

4. اگه دیوید بکام اسم پسرش رو می ذاشت ایام، چی صداش میکردی؟!

باورم نمیشه سوالات به این خوبی پرسیده باشی جدا ازت ممنونم. به به سوال به این میگن هم سخته هم خیلی هوشو ذکاوت میخاد جواب دهنده رو درگیر میکنه. با پنج روز تفکر به این نتیجه رسیدم به احتمال نود و نه و نیم درصد میشه ایام بکامojasd;hfopi (دلم برا این شکلک میسوزه به قول دوستم صدف این شکلک واسه یه دست زدن خودشو هلاک میکنه)

5. به پدر پسر شجاع قبل از تولد پسر شجاع چی میگفتن؟؟؟

پسر شجاع شایدم مرد شجاع

6. اخلاقیات و رفتاریات خودت رو در دنیایی واقع شرح بده..

بهتره یجوری همدیگرو از نزدیک ببینیم چون با زبان گفتنی نیست (تا اینجا سوالا خوب بودنا ولی یهو نمیدونم چرا خرابش کردی ghghg)

7. اگه یه نفر سر شناس باشه ؛ به نظرت چه کاره اس ؟

سرشناس یعنی مشهور خوب یا مشهور بد؟ هر کسی میتونه باشه سیاستمدار یا یه ثروتمند یا یه خیر و بزرگمرد که بین مردم محبوبه، بازیگر یا یه خلافکار حرفه ایی یه دانشمند... هر کسی میتونه مشهور باشه ولی مهمه که مشهور خوب باشی یا مشهور بد.

8. تفاوت عشق و محبت را چطور تعریف میکنی؟ ایا اصلا تفاوتی دارن؟

بله باهم تفاوت دارند.عشق و محبت یکی نیستند و مکمل و لازمه ی همدیگه هستند. هرجا عشق باشه حتما محبت هم بوجود میاد ولی هرجا که محبت باشه حتما حتما عشق بوجود نمیاد شاید عشق هم بوجود بیاد شایدم فقط یه حس خوب دوست داشتن بوجود بیاد نه عشق.

9. تفاوت تعصب با غیرت در چیست؟!

این سوالو از همه کسایی که تو سایت بیان رو صندلی نشستن پرسیدم فکرشو نمیکردم یه روزی از خودم هم پرسیده بشه . غیرت یعنی محافظت از چیزی که برات قلبا خیلی مهمه دربرابر غیر یعنی چیزها و کسانی که ممکنه بهش اسیب برسونند.اما تعصب زیاده روی یک باور ذهنی یا قلبیست.

10. اگه سینی چای از دستت بیفته رو خواستگارت چکار میکنی؟

نگران میشم که نکنه بسوزه و ازین کارم خجالت میکشم و میدونم بی اختیار میخندم احتمالا سعی کنم خنده ام معلوم نشه ولی تابلو میشه iuiuiui

در هرحال این اتفاق برای من پیش نمیاد چون طرفای ما دختر برای خواستگار چایی نمیبره iuiuiui

تموم شدi;zodip

خداروشکر

پیشاپیش خسته نباشی xcxcxcxcxcxcxcxcxc

شما هم خسته نباشی خاهر عزیزم

ممنونم که اومدیو ازم سوال پرسیدی
xcxcxcxcxcxcxcxcxc

تافگـــــــه

sh-mr

Member
تاریخ ثبت‌نام
26/4/15
پسندها
0
بانام و یاد خدا

عرض سلام دارم خدمت مهمان محترم این برنامه ی صندلی داغ و همچنین خدمت کلیه مخاطبین این پرسش و پاسخ زیبا.امیدوارم به لطف خدای بزرگ همه ی شما بزرگواران شاد و خوش و سالم باشید

من عضو جدید سابت هستم
امیدوارم مهمون محترم این صندلی داغ و کلیه ی شما عزیزان اوقات خوبی رو پشت سر گذاشته باشید و همچنین لحظات بهتری رو به لطف خدا پیش رو داشته باشید.
خوشحالم که در جمع خوب و زیبایی شما قرار دارم و خوشحال تر از این که هستم و از جمع گرم و اطلاعات مفیدی که دارین استفاده میبرم
از خدای بزرگ توفیقات روز افزون برای یکایک شما دوستان خوبم خواستارم
پروردگارا ریشه شادی های همه ی ما رو در غم دیگران قرار مده و همه ی بندگانت رو عاقبت بخیر بگردان ... آمین

از مهمون محترماجازه میخوام سوال از خدمتشون داشته باشم

میشه بفرمایید تافگه یعنی چی؟ و چرا پایین نوشته هات تایپ میکنید؟

موفق و منصور باشید

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
خواهر خوبم بابت جواب دادن سوالهام ممنونم
برادر آلبانی واقعا خیلی اغراق کردن ژیان که ماشاءالله سرعتش خیلی بیشتر از آپدیت شدن صندلی داغه
jkjkjk
زیارتت ان شاءالله قبول باشه و امیدوارم در بیداری هم این سعادت نصیبت بشه و بهترین بنده الله بشی آمین
یادمه چند سال قبل زن عمو مادر بزرگم که خونشون روستاست نتونست حج بره وقتی فامیلهاشون از حج برگشتن، اومدن خونشون برای دیدن و گله کردن که چرا همه جا جلوی ما بودی و فلان جا گفتی میام پیشتون نیومدی ولی زودتر از ما هم بیرون رفتی و خود زن عموی مادر بزرگم متعجب شده بود چون حج نرفته بود ولی واقعا در خونش به روی همه باز بود پیرزنی بسیار دیندار و با اخلاق و بسیار مهمان نواز بوده تا حدی که هر کسی چ برای تفریح و چ برای کار اون روستا بره مهمون خونه ش میشه در خونش به روی همه باز بوده و منظورم از اینکه پرسیدم معتقدی حج دم در خونه آدم میتونه باشه این بود.

من که خیلی مراعات میکنم سوالهاس ساده میپرسم چرا سوال برادر صدیق رو نمیگی که خودش کلی سواله ماشاءالله
ashdio

خاهش میکنم خاهر بسیااااااار عزیزم

الکی شایعه درست نکنید به نظر منکه در حد جت داره میره جلوojasd;hfopi

ان شاءالله ، ممنون عزیزم و همچنین شما آمین

خداوند حفظشون کنه و ان شاءالله که همه ما اینجوری باشیم

سوالای شما با توجه به این گفته ی بسیار امیدبخشتون "برو رو صندلی بشین خودم هواتو دارم خیالت راحتتتتتت سوالای اسون میپرسم" از همه سختتر بوده چون واقعا دور از انتظاراتم بودند

حالا بماند یه عده هم قوانین رو دور میزدند مثلا از اعداد اعشاری استفاده میکنن مانند 8.5 (واقعا ازینکه قبلا به فکر خودم نرسیده و در صندلی داغ های قبلی استفاده نکردم خیلی ناراحتم ) و یا کسایی هم در هر سوال ده تا سوال جا داده بودند . جا دارد از همین جا ازین بزرگواران بابت زحمت فراوان و نبوغشان در دور زدن قوانین و داغ کردن صندلی من نهایت تشکر رو بکنمojasd;hfopiiuiuiui

آخرین ویرایش:

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
سلام وخدا قوت وعلیکم السلام

همه دوستان سوالات مهم را پرسیدند

با اجازتون یک سوالی هم من از خواهرمون میپرسم

با توجه به پستهایی که تا کنون سامان گذاشته، سامان را چگونه فردی می بینی؟؟

من پست زیادی از شما ندیدم تنها تعداد کمی از پست های اخیر شما در تاپیک هایی که بحث دینی و اغتشاش بوده دیدم که با دیدن همچین پست ها و بحث هایی که هدف و مسیر اصلی سایت یعنی رسیدن به کمال و یاددادن و یاد گرفتن از هم و نشون دادن دین بزرگ اسلام و اخلاق اسلامی برپایه قران و سنت به نیت وحدت و همدلی است رو زیرسوال میبره ، نمیتوان نظر درستی داشته باشم.ان شاءالله که از بهترین برادران ایمانی من باشید.

لطفا جواب را روشن واضح وبدون پرده ورو دروایسی بده
ممنون برادر

واگر اینجا نخواستی جواب بدی برام خصوصی جواب بده
نه برادر ممنون من جوابمو اینجا نوشتم

ممنونم موفق باشید

من هم از شما ممنونم که اومدین و سوال پرسیدید بابت اینکه دیر جواب دادم عذر میخوام

تافگـــــــــــه

tafgah

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
سلام سلام خواهر عزیزم خوش اومدی
با اجازه منم سوال می پرسم
بفرما در خدمتم

نظرت راجبه خودت چیه؟

متغییره یه روز خیلی از خودم خوشم میاد یه روز از خودم خیلی بدم میاد بسته به موقعیت داره ولی در کل از بابت اینکه خیلی از خصلت های بد رو ندارم و ازینکه دلم جای خیلی از بدی ها و تاریکی ها و کینه ها نیست خوشحالم اما از تقریبا خودم راضی نیستم اونی نیستم که من میخوام و من دلم میخواد کسی باشم که الله میخواد.

بزرگ ترین آرزوت چیه؟

الله منو همه ی عزیزانمو به راه درست و راستی یعنی اسلام هدایت کنه و خیالم راحت شه که سرانجام هممون رضایت و خشنودی الله است.

چه هدفی توی زندگیت داری؟

قدم برداشتن و پیشرفت برای بدست اوردن رضایت الله

برای چی زنده هستی و دنبال چه چیزی هستی؟

من در کل زندگیم بزرگترین هدف و خواسته ام داشتن یک زندگی دینی برپایه ی ایمان به الله بوده ، هست و خواهد بود. همه تلاش من اینه که اولا همه ابعاد زندگی من از کار و خانواده و روابط و وظایف و مسیولیتها و درس و پیشرفت بر اساس دین اسلام باشه و دوما برای دین اسلام و رضایت الله فعالیت کنم.

نزدیک ترین شخص توی زندگیت کیه؟

نزدیکترین کس الله و بعد از الله ، مطمینا پدر و مادر . اما کسی که از بیشتر مشکلات و دردسر های من خبر داره یکی از دوستانمه.

به نظرت بهترین دوست آدم چه ویژگی هایی داره؟

دروغگو حسود نباشه.شکر الله من بیشتر ازینکه دوستان بدی داشته باشم دوستان خیلیییییییی خوبی دارم.دوستانی که بارها وقتی متوجه ناراحتی از طرف من شده اند همه تلاششونو برای رفع ناراحتیم کردند.راستش تا حالا اینقدر به دوستام فکر نکرده بودم و با این سوالت منو بفکر انداختی . خدا رو بینهایت بینهایت شکر که همچین دوستان خوبی دارم که هرکدوم در نوع خودش بهترینن وقتی میگم بهترین یعنی واقعا بهترین هستند که اگه تک تک بهت معرفیشون کنم اونوقت متوجه اوج خوشبختی من از نظر داشتن بهترین دوستان میشی. و اما نزدیکترین دوست من دلسوزه برای من گاهی خاهره گاهی مثله یه مادره گاهی برام یه گوشه و گاهی برام یه کتاب که بهترینها رو بهم یاد میده.تویه مشکلاتم همیشه پشتم بوده و همیشه دیدم که اون با مشکلاتم بیشتر از خودم ناراحت شده. تحت هیچ شرایطی بهم دروغ نمیگه حتا اگه با راست گفتنش من عصبانی بشم و همیشه بهترین رو برام خواسته.

کی میتونه غم خوار آدم باشه؟

الله بعد پدرو مادر بعد یک دوست واقعی و خاهر و برادر (البته بین خاهر و برادر همیشه خاهر دلسوزتره)

اگه بخوایی یکیو از زندگیت delet کنی ، اون کیه؟

من برای حذف کردن کسی از زندگیم خیلی سختگیرم یعنی دوست ندارم هیچ کس رو تحت هیچ شرایطی حذف کنم. اما کسیکه بهم بی احترامی و ظلم و ناحقی کنه و بدون اینکه پشیمون باشه بر این ناحقی اصرار داشته باشه حذف میکنم.

ممنونم خاهر بزرگوارم که اومدی و ازم سوال پرسیدی . بابت اینکه دیر جواب سوالاتتو دادم معذرت میخوام مدتی بود که کسالت داشتم xcxcxcxcxcxc

تافگـــــه

آخرین ویرایش:

ئه ستیره

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
پسندها
2
خاهش میکنم خاهر بسیااااااار عزیزم

الکی شایعه درست نکنید به نظر منکه در حد جت داره میره جلوojasd;hfopi

ان شاءالله ، ممنون عزیزم و همچنین شما آمین

خداوند حفظشون کنه و ان شاءالله که همه ما اینجوری باشیم

سوالای شما با توجه به این گفته ی بسیار امیدبخشتون "برو رو صندلی بشین خودم هواتو دارم خیالت راحتتتتتت سوالای اسون میپرسم" از همه سختتر بوده چون واقعا دور از انتظاراتم بودند

حالا بماند یه عده هم قوانین رو دور میزدند مثلا از اعداد اعشاری استفاده میکنن مانند 8.5 (واقعا ازینکه قبلا به فکر خودم نرسیده و در صندلی داغ های قبلی استفاده نکردم خیلی ناراحتم ) و یا کسایی هم در هر سوال ده تا سوال جا داده بودند . جا دارد از همین جا ازین بزرگواران بابت زحمت فراوان و نبوغشان در دور زدن قوانین و داغ کردن صندلی من نهایت تشکر رو بکنمojasd;hfopiiuiuiui

تافگه جاااانم شما خیلی نسبت به من لطف داری ان شاءالله لیاقت محبتهات رو داشته باشم و اینکه همه ما میتونیم جزو دوستداران خداوند باشیم تنها با عمل کردن به دستورات دین بزرگمون و خیانت نکردن در حق دین...

nmnmnخواهر من کجای سوالهای من سخت بود خییییلی تلاشم کردم به مرحله سخت نرسند
klk

faezin

مدیریت
Administrator
تاریخ ثبت‌نام
6/1/13
پسندها
1
سلام علیکم طاعات و عباداتتون قبول باشه
چندتا سوال داشتم هر وقت تونستید جواب بدید

1- هدفتون از عضویت در این مکان ؟
2- آیا تو این مدت که تو سایت فائزین عضو بوده اید، مطالب این سایت و یا رفتار کاربران تونسته تغییر مثبتی تو زندگیتون داشته باشه یا خیر ؟ چگونه ؟
3- در حال حاضر فائزین رو چجور جایی میبینید مکانی برای تقویت ایمان و یا مکانی برای سرگرمی ؟
4- انتقادتون از ما ؟
5- راهکارتون برای بهتر شدن تبلیغ دین اسلام در این سایت ؟
با تشکر از شما

matin555

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
29/3/13
پسندها
0
سلام

سلام خواهر تافگه امیدوارم در این روزهای گرم تابستان وبا دهان روزه در این صندلی موفق باشید راستش فعلا نتونستم کل پست ها را مطاله کنم تا بعد

مسلم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/4/13
پسندها
0
وب سایت
islamafg.com
سلام الله علیه و رحمته و برکاته
متأسفانه به نسبت مشغلهء که دارم نتوانستم در این بخش سوالاتی داشته باشم.

مرا ببخشید

و السلام علیکم

بالا