چند توصیه به خواهران مسلمان!

عمر

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
15/1/13
نوشته‌ها
490
پسندها
0
محل سکونت
پشت پلکهای خیسم
خواهران محبوبم از موارد و کارهاي زير بپرهيزيد و جداً بر حذر باشيد


1- دوستان ناباب و بد: که شما را بسوي بديها و گرفتاريها و خلافکاري و کارهاي زشت و آتش دوزخ مي **کشانند.
قال (صلى الله عليه وسلم) «المرءُ على دين خليله» مرد بر کيش دوست صميمي خود است.

یار بد بدتر بود از مار بد
 

تا توانی می گریز از یار بد
یار بد هم جان و هم ایمان زند


مار بد تنها تو را بر جان زند


2- خلافکاري و متلک گوئي: از محرمات بسيار زشت و ناپسند و بمانند سرطان غافلگير کننده است. جوانان آن را ساده مي*پندارند در حاليکه آنها را به نابودي و مرگ مي *کشاند.

خداوند مي *فرمايد: ﴿فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ﴾. «بگونه* اي هوس انگيز سخن نگوئيد».


3- بـــازارهــا: منشأ و مرکز گناهان و بديهاست. از رفتن به بازار مگر براي حاجتي خوداري کنيد. مواظب باشيد و احتياط کنيد.

۴- ناسپاسي شوهر و لعن گفتن زياد: رسول اکرم (صلى الله عليه وسلم): «تصدقن فإني رأيتُكنَّ أکثرَ أهل النارِ. فقلن: وَلِمَ يا رسولَ الله؟ قال: تکثرن اللَّعن وتکفرن العشير. (رواه البخاري). پيامبر (صلى الله عليه وسلم) خطاب به زنان فرمودند: صدقه دهيد همانا اکثر اهل جهنم شماها هستيد. گفتند: چرا اي رسول خدا؟ فرمود: لعن زياد مي فرستيد و نسبت به شوهرانتان ناسپاس هستيد.


5- تقليد از زنان کافر: با تقليد مدلها و لباسها و عادتهايي که شما را به برهنه شدن و رها کردن حجاب اسلامي دعوت مي *کنند – مانند کوتاه نمودن مو – مدلهاي آرايش مو گِرْد نمودن، و ژوليده نمودن «فرفري و درهم برهم کردن سر» باريک نمودن و حرص زيباپرستي.


6- پديده عاشق شدن بين جوانان: بطوريکه يکي به شديدترين شيوة محبت، عاشق و شيفته ديگري مي *شود و شب و روز به وي مي *انديشد و ساعتهاي طولاني تلفني با او صحبت مي *کند و گاهي اوقات از کارهاي وي تقليد مي *نمايد، اين نوع عشق حرام است و توبه نمودن و دوري از اسباب آن و اجتناب از آن واجب است.

7- کشف عورت: نزد زنان کافر يا غير آنها شديداً حرام است.

۸- خريد مجلات مبتذل: همچنين گوش دادن به آوازها و نگاه کردن به کانالهاي مبتذل ماهواره *اي، چرا که حقيقتاً اين کارها اسباب و وسايل انحراف و دلمردگي و اندوه* آور مي *باشند-

9- دراز کردن ناخنها: قال انس (رضي الله عنه): «وَقَّتَ لنا النبي صلى الله عليه وسلم في قص الشارب وتقليم الأظافر وحلْق العانة في کل أربعين يوماً مرة». (مسلم وأحمد).
انس (رضي الله عنه) مي *گويد که پيامبر (صلى الله عليه وسلم) به ما اصحاب سفارش مي *کرد که هر چهل روز يکبار سبيل و ناخن را کوتاه و موهای زائد بدن را بتراشيم.


10-اوقات فراغت و بيکاري: اوقات فراغت خود را با برنامه* هاي ديني و مفيد براي دنيا و آخرت سپري نمائيد... يعني اوقات فراغت خود را با برنامه* هايي سپري نمائيد که هم براي دنيا و هم براي آخرت مفيد باشد.
 

asemani

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
8/3/13
نوشته‌ها
761
پسندها
0
محل سکونت
ایران
عالی بود برادر خوب میشد چند توصیه قشنگ مثل همینا برای ما برادران میذاشتی
 

zohreh

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
نوشته‌ها
976
پسندها
0
  • - تقليد از زنان کافر: با تقليد مدلها و لباسها و عادتهايي که شما را به برهنه شدن و رها کردن حجاب اسلامي دعوت مي *کنند – مانند کوتاه نمودن مو – مدلهاي آرايش مو گِرْد نمودن، و ژوليده نمودن «فرفري و درهم برهم کردن سر» باريک نمودن و حرص زيباپرستي.ببخشید خواستم بدونم تقلید کردن از زنان کافر توی خونه برای شوهر هم گناه است یا خیر؟؟
 
بالا