صدف حجاب برای مروایدهای امت محمد

تسنیم

کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
نوشته‌ها
361
پسندها
0
خواهرم !
خداوند متعال حجاب را براي زنان مسلمان واجب کرده است ، و آن را يکي از راههاي نجات و سعادت آنها قرار داده است ؛ حجاب نشانه ايمان و اطاعت از خدا و عفّت و پاکدامني است و زنان را کرامت مي دهد و آنها را حفظ مي*کند و بهترين و مهمترين وسيله براي تقوا و حياء است و جامعه*اي که زنان آن با *حجاب هستند ، جامعه*اي با عزّت و باکرامت است و هميشه از بلا ها و فتنه ها محفوظ و مصون مي*ماند.
براي آشنايي بيشتر با ارزشهاي حجاب ، به آياتي که در رابطه با حجاب هستند ، مراجعه کنيد . (سوره احزاب آيه 33، 36 ،53 ،59، و کل سوره نور)
شرايط حجاب اسلامي
1- پوشاندن همه بدن زن :
لباس مي*بايست تمام بدن زن را بپوشاند از سرتا پا. امروزه متأسفانه مي بينيم خيلي از زنان گردنشان و بازوها و ساعدشان نمايان است يا اينکه بدون جوراب با پاي لخت از خانه خارج مي شوند درحاليکه خارج شدن با اين وضعيت حرام و گناه بزرگي است.
2- لباس و چادر زن بايد ضخيم باشد و نازک و شفاف نباشد :
چادر نازکي كه بدن زن از زير آن نمايان است حجاب نيست ؛ بلکه خود فتنه*اي بزرگ است که جامعه را بسوي فساد مي*کشاند و يکي از نشانه*هاي قيامت است که پيامبر(ص) بدان اشاره فرموده*اند : «که در امت من زناني پيدا مي شوند که لباس پوشيده*اند ولي عريان هستند و اينها وارد بهشت نمي شوند و حتي بوي بهشت هم به مشامشان نمي خورد».
با استناد به اين حديث چادرهاي نازک و شفّافي که امروزه زنان استفاده مي کنند و دست و گردن و بدنشان مشخّص است ؛ حرام است و اين زنان شامل زناني هستند که پيامبر (ص) آنها را جهنّمي معرفي کرده است.
3- لباس زن بايد گشاد باشد و چسبيده و تنگ نباشد:
يکي از فتنه*هاي ديگري که دامنگير جامعه اسلامي شده است ، لباسهاي تنگ است که بدن زنان را مشخّص ميكند و برآمدگي*هاي بدنشان را نمايش مي دهد و باعث ميشود که مردان را از راه عفّت و پاکدامني خارج سازد و باعث فساد و شر مي گردد،
خواهران گرامي بايد توجه داشته باشند که لباسشان بايد از بالا تا پايين (از شانه تا انگشتان پا) يکنواخت و يک اندازه گشاد باشد و بايد متوجه خطر لباسهايي که امروزه استعمار براي زنان طراحي مي کند ، باشند و مدلهايي که امروز در بازار است اکثراً غيرشرعي است.
4-يکي از شرايط ديگر چادر آن است که خود چادر زينت نباشد:
بعضي از چادرها بجاي اينکه حجاب باشند و زن را بپوشانند و زيبايي زن را پوشش دهند، خود وسيله*اي شده*اند براي زيباتر کردن زنان و زنان را بيشتر مورد توجه قرار ميدهد و نظر مردان را بيشترجلب مي کند. چادرهايي که گلدوزي شده يا رنگهايي زيبا و طرحهاي متنوع به کار رفته حرام ميباشد، چون باعث فتنه و فساد مي*شود.
5- لباس زن نبايد شبيه لباس مرد باشد:
در حديثي پيامبر(ص) مي فرمايد:«از ما نيست زني که خود را شبيه مرد سازد و مردي که خود را شبيه زن سازد.» در حديثي ديگر مي فرمايد: «سه نفر فرداي قيامت وارد بهشت نمي*شوند و خداوند به آنها نگاه نمی کند یعنی لطف و رحمت خدا شامل آنها نمی شود :فرزندي که نافرماني پدر و مادر کند، زني که خود را شبيه مردان نمايد، مرد بي غيرت».
طبق اين حديث پيامبر(ص) پوشيدن لباسهايي که شبيه لباس مردان است، براي زن حرام است که امروزه متأَسفانه در بين زنان و دختران مسلمان زياد شده است و دختران و زنان مسلمان پيراهن، شلوار و لباسهاي مردانه مي پوشند و با آن در خانه و مکانهاي عمومي ظاهر ميشوند و به آن افتخار ميکنند ، در حاليکه خشم و لعنت خدا را براي خود مي*خرند.
يکي از چيزهايي که امت را هلاک ميکند بي*حجابي و بي*عفّتي است.
امروزه ما شاهد هستيم که گروههايي از امت به همين دليل بوسيله سيل، زلزله، طوفان، امراض، انفجار در هواپيما و قطار و غيره هلاك مي*شوند.
مادران محترم بايد توجه داشته باشند که خارج شدن دخترانشان با مانتوي کوتاه و شلوار حرام است و بايد سعي داشته باشند که دخترانشان با مانتوي بلند و چادر خارج شوند، زيرا همانندي با مردان سبب ميشود كه لعنت خدا شامل آنها شود و بايد مراقب باشند که دخترانشان بدون حجاب خارج نشوند.
6- لباس و حجاب زن نبايد خوشبو و معطّر باشد:
در حديثي پيامبر(ص) مي فرمايد:«أَيُّمَا امْرَأَةٍ اسْتَعْطَرَتْ ثُمَّ خَرَجَتْ فمرت على قوم ليجدوا رِيحُهَا فَهِيَ زَانِيَةٌ وَكُلُّ عَيْنٍ زَانية»،«هر زني که عطر بزند، سپس [از خانه] خارج شود و از [کنار] گروهي رد شود تا بوي عطر او را احساس کنند، پس او زنا کار است و هر چشمي که او را مي*بيند، زناکار است».
استفاده کردن از عطر و خوشبويي در منزل براي شوهر ثواب دارد اما در صورتي که زن از خانه خارج شود حق ندارد با لباسي که در آن عطر استفاده کرده خارج شود چون باعث تحريک مردان ميشود و آنها را به فتنه مي*اندازد و هر زني که بوي عطر لباسش باعث فتنه شود، عذاب خدا دامنگيرش ميشود.
خلاصه:
اشکالاتي در حجاب و چادر زنان
1- چادرشان تمام بدنشان را نمي پوشاند
2-چادرها نازک وشفّاف هستند.
3-چادرها زينتي و فريبنده هستند
4-چادرها خوشبو و معطّر هستند.
اشکالاتي در استفاده از چادر
1-چادر را دورگردن مي پيچند و تمام لباسشان از عقب و جلو نمايان است.
2-چادر را بدون مقنعه مي پوشند.
3-چادر را طوري مي پوشند که موي جلوي سر و گاهي هم ساير اعضاي بدنشان پيدا است.
بترسيد از روزي که هيچ پناهگاهي به جز الله نداريد.

 
بالا