افسردگی: علائم و نشانه ها

Maryam

مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
12/1/13
نوشته‌ها
306
پسندها
0
علائم افسردگی و علائم هشدار دهنده
ترجمه : ستاره
با اندکی تغییر و تلخیص

چگونگی شناختن علائم افسردگی و اطلاع از راهکار های موثر برای رفع آن


فراز و فرود و بالا و پایین های ی که در جریان زندگی عادی پیش می آید به این معنی است که هر کس احساس غم یا "کدورت خاطر" را از زمانی به زمان دیگر حس و تجربه خواهد کرد . اما اگر پوچی و ناامیدی را ماندگار نگه داریدو نمی خواهد برود در حقیقت به این وسیله فرصت یک زندگی عادی را از خود را گرفته اید ، آن گاه این احتمال داده می شود که شما ممکن است افسردگی دارید. افسردگی به معنای غم نخوردن در سختی نیست بلکه بهنقص در عملکرد لذت بردن از زندگی که هر کسی مثل شما فقط یک بار شانس آن را دارد اطلاق می شود. فرد در طول روز می تواند غمگین شود و یا روزش برایش خسته کننده باشد حتی طول مدت این غم با وجود اتفاقات تلخ زیاد هم اثباتی بر افسردگی نیست مهم نیست چقدر اوضاع برایتان نا امید کننده است و چه میزان از غم را شما احساس می کنید، بلکه به این مساله بر می گردد که آیا شما هنوز می توانید احساس بهتر را دریافت کنید و نسبت به آن واکنش نشان دهید . درک نشانه هاو علائم و علل در درمان افسردگی اولین گام برای غلبه بر مشکل است

افسردگی چیست؟غم و اندوه و یا بال های فرود در خلق و خوی انسانی در واقع همان واکنش های طبیعی به زندگی در هنگامه ی مبارزات، موانع، و نا امیدی می باشد. بسیاری از مردم از کلمه "افسردگی" برای توضیح این نوع از احساسات استفاده می کنند ، اما افسردگی خیلی بیشتر از فقط غم و اندوه است.
برخی افراد از افسردگی به عنوان "زندگی در یک سیاه چاله" یاد می کنند و یا داشتن یک احساس عذاب قریب الوقوع. با این حال، برخی از افراد افسرده ممکن است به طور کلی احساس غم انگیز ی را نداشته باشند در برخی از آنها ممکن است احساس بی جانی، خالی و تهی بودن و یا بی تفاوتی باشد و یا مردان به طور خاص حتی ممکن است آن را به صورت احساس خشم، پرخاشگری، و بی قراری نشان دهند .
هر چند علائم، افسردگی متفاوت از غم و اندوه طبیعی است که در آن خود را در زندگی روزمره با تداخل در توانایی برای انجام کار، مطالعه، خوردن، خواب، و از لحظه های مفرح لذت بردن نشان می دهد.احساس درماندگی، ناامیدی، بی ارزشی شدید و پایان ناپذیر،همراه با میزان اندکی از امید به رهایی .

آیا شما افسرده هستید؟

اگر شما چند تا از نشانه های زیر را دارید بخصوص موارد اولیه را احتمال داده می شود که شما از افسردگی رنج می برید

  • شما احساس نا امیدی و درماندگی می کنید
  • شما علاقه به دوستان، فعالیت های از دست داده ، و هر چیزی که سایقا" از آن لذت می بردید .
  • شما احساس خستگی فراگیری را به صورت مستمر دارید .
  • خواب و اشتها ی شما تغییر کرده است
  • شما نمی توانید تمرکز کنید و یا در کارهایی که قبلا آسان بود در حال حاضر برایتان دشوار به نظر برسد
  • به هر میزان شما سعی می کنید با این حال نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید
  • شما بسیار بیشتر تحریک پذیر، تندخو یا تهاجمی تر از حد معمول شده اید . (زودرنجی و عصبانیت بسیار زیاد)
  • در مصرف مواد مخدر، الکل، سیگار و دخانیات و برخی رفتار های دیگر بی پرواتر شده اید .افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما برخی از علائم و نشانه های مشترک وجود دارد. این مهم است که به یاد داشته باشید که این علائم می تواند بخشی از پایین ترین نرخ طبیعی زندگی هر شخص هم باشند . اما چنان چه علائم شما بیشتر باشدو قوی تر هستند، و دیگر بیش از حد طول کشید یعنی احتمال آن زیاد تر است که شما در حال برخورد با افسردگی هستید. هنگامی که این عوارض شدید و و باعث ایجاد ناتوانی هستند،دقیقا" آن زمانی است که به شما هشدار می دهد که به کمک فوری نیازمندید.

علائم و نشانه های افسردگی عبارتند از:

احساس درماندگی و ناامیدی. چشم انداز ی تلخ و سیاه از این که هیچ چیز بهتر نخواهد شد و شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید برای بهبود وضعیت تان.
از دست دادن علاقه برای مشارکت در فعالیت های روزانه. عدم علاقه به سرگرمی سابق، سرگرمی، فعالیت های اجتماعی و یا رابطه جنسی. شما توانایی خود را به احساس شادی و لذت از دست داده اید.
تغییر میزان اشتها یا تغییرات وزن. کاهش وزن قابل توجه و یا افزایش وزن، تغییر بیش از 5٪ از وزن بدن در یک ماه.

ادامه دارد ....
 

taha______alone

کاربر فعال و مفید
تاریخ ثبت‌نام
1/1/70
نوشته‌ها
208
پسندها
0
گاهی اوقات مرام غم از همه بالاتره

به قول مرحوم مولانا
دیدی که
مرا هیچ کسی یاد نکرد. جز غم که هزار آفرین بر غم باد.


 
بالا